Yeni Mass Effect Oyununun Konsept Tasarımları Paylaşıldı

Geçtiğimiz hafta duyurulan bilim kurgu RPG oyun serisi Mass Effect ‘in yeni oyunundan konsept tasarımlar paylaşıldı. Görüntüler BioWare Stories and Secrets from 25 Years of Game Development kitabından.

BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development’ın piyasaya sürüldüğünü görülüyor ve serideki bir sonraki oyun için başka bir küçük teaserda içeriyor. Bir Tumblr kullanıcısının eline geçen ve kitaptaki üç yeni sanat eserinin resimlerini ve mevcut olan ‘çamur kaptan’ teaser görüntüsünü yayınladı.

Ayrıca yeni Mass Effect duyurusu ile birlikte İlk üç oyunun remastered versiyonlarını içerecek olan Mass Effect Legendary Edition paketi de duyurulmuştu. Mass Effect Legendary Edition, 2021 yılında yayınlanacak ancak yeni oyunu daha bir süre bekleyeceğiz gibi duruyor.


İlk görüntü bir Mass Relay’ ı veya yapım aşamasında bir Mass Relay’a benzeyen bir şeyi gösteriyor. Yan tarafta basılı olan ‘MR 7’ etiketide bunu doğruluyor. Andromeda’da ‘sadece’ Helius kümesini ziyaret edebiliyoruz, bu nedenle yeni bir kitle geçişi keşfedilecek yeni Andromeda kümeleri anlamına gelebilir. Bazı taraftarlar, Mass Relay’ın Samanyolu’na geri dönüş yolu sunabileceğini düşünüyor.


Mass Effect ‘in ikinci görüntüsü, tonozlarda bulunan Remnant mimarisinin havasına sahip, ancak görüntüdeki bulutlar ve ışıklandırma, görülen her şeyin bir gezegene veya büyük bir su kütlesine doğru geliyormuş gibi görünmesini sağlıyor.

Mass Effect


Son yeni görüntü, sol taraftaki çamur birikintisi ve kaza alanına benzeyen bir şeyi içeriyor. Siluetleri ayırt etmek zor ve yalnızca ilk teaser’da olduğu gibi yer tutucular olarak ifade edilebilirler, ancak zırh, uzay kıyafetleri veya daha çok her ikisini de giyiyor gibi görünüyorlar, çünkü Mass Effect’teki teçhizatın çalışma eğilimi bu şekildedir. Güneşe veya gökyüzündeki küreye bakılırsa, burası dışarıda biyer, ancak çok sayıda kabloya benzeyen şeylerle çevrili ağaçlar olduğunu görebiliriz. Bu, Andromeda’nın kayalardan, kumdan ve oradaki daha fazla kayadan oluşan diğer gezegenlerinden daha ilginç bir şey.

Mass Effect

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir