Online Kitap Okuma Uygulamaları

Online Kitap Okuma Uygulamaları

 Online Kitap Okuma Uygulamaları

Giderek dijitalleşen dünyada telefonlardan, tabletlerden hatta bilgisayarlardan online kitap okumak artık çok kolay. Artık bir insanın yanında taşıyabileceğinden daha fazla kitabı online olarak okuyabiliyoruz hem de her dilde. Sizin için online kitap okuma uygulamalarını listeledik.

Mobil uygulamalar sayesinde dünyada bulunan neredeyse bütün kitaplara rahatlıkla ulaşabilir duruma geldik. Kitapları istediğimiz gibi yanımızda taşıyabiliyoruz ve dilediğimiz anda istediğimiz her yerde kolaylıkla okuyabiliyoruz.

Online Kitap Okuma Uygulamaları

Google Play Kitaplar

online kitap
Google Play Kitaplar, önceki ismi Google eBookstore olan Google’nin sahibi olduğu e-kitap satış mağazasıdır. Sitede 5 milyondan fazla e-kitap bulunduğu belirtiliyor.

Google Kitaplar’da ücretsiz kitapları oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Herhangi bir kitap adı arama yaptıktan sonra “Tools” kısmına tıklamalı ve “Any Books” başlığı altında bulunan “Free Google eBooks” seçeneğini seçmeliyiz. Ve bu şekilde arama yaparak okuyabileceğiniz ücretsiz olan kitaplara ulaşabilirsiniz.

Apple Books

online kitap

iBooks Apple’ın yayınladığı e-kitap programıdır. iPad sürümü 27 Ocak 2010 tarihinde duyurulmuştur. Apple Books uygulamasının içerisinde yer alan bedava kitaplara erişebilmek için yalnızca yapılması gereken uygulama içerisinde Ücretsiz Kitaplar kısmına geçiş yapmaktır. Apple Books, Apple cihazlara özgü bir kitap okuma yazılımıdır.

E-Devlet ( E-Kitap )

Online Kitap

Ücretsiz e-kitap hizmeti sayesinde çoğu esere ulaşmamızı sağlayan E-Devlet, halk kütüphanelerinin arşivini elektronik olarak sunuyor. Ülkemizin her ilindeki halk kütüphanelerinin tamamına üye olan herkes bu kütüphaneden yararlanabiliyor. E Devlet tarafından sunulan ücretsiz e-kitap hizmetinde 60 sayfaya kadar çıktı alma imkanı ve 60 güne kadar ödünç alma imkanı bulunuyor. Yani dijital bir zamanlama veriliyor ve bu süre içerisinde kitap için erişim kapanıyor.

Project Gutenberg

Online Kitap

Project Gutenberg kültürel eserleri dijital ortama aktarmak, arşivlemek ve dağıtmak amacıyla gönüllüler tarafından yürütülen bir çalışmadır. 1971 yılında kurulan Project Gutenberg, dünyanın en eski dijital kütüphanesidir. Toplanan eserlerin büyük çoğunluğu kamu malı olan kitaplardan oluşmaktadır.

Goodreads

 Goodreads, okurları yazarlarla buluşturan sosyal bir platform. Yeni çıkan kitapları takip etmek, ilginizi çekenleri listenize eklemek ve diğer okurların yorumlarına göz atmak için ideal bir uygulama.

Amazon Kindle

Amazon’un ürettiği Kindle, en çok bilinen ve kullanılan e-kitap okuyucuların arasında öne çıkıyor. Uygulaması aracılığıyla Amazon üzerinden satın aldığınız veya kendi aktardığınız e-kitapların hepsini hemen okuyabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı indirdiğiniz her platformda senkronize olma özelliği sayesinde telefonunuzda kaldığınız son sayfaya tabletinizde devam edebilirsiniz.

Wattpad

Wattpad’in mobil uygulaması, milyonlarca e-kitabı ücretsiz okuma fırsatının yanı sıra kullanıcılarına kendi kitaplarını uygulama üzerinden paylaşma imkanı da veriyor. Bu sayede yayınladığınız kitapları birçok okurla buluşturabilir, tanınmamış yazarları keşfedebilirsiniz. Çeşitli cihazlarda eş zamanlı okuma özelliği de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir