Windows 10 Sürüm 20H2 Güncellemesi Yayınlandı!

Windows 10 Sürüm 20H2 Güncellemesi Yayınlandı!

 Windows 10 Sürüm 20H2 Güncellemesi Yayınlandı!


Sürüm 20H2 güncellemesi olarak da bilinen Windows 10’un Ekim 2020 Güncellemesi sonunda karşımızda. Windows bu güncellemede hata ve performans düzenlemelerine odaklanmıştır ve 20H2 güncellemesinde sistem kontrol panelini kaldırmak gibi daha büyük güncellemelerede yer vermiştir.

Geçen sene yayınlanan 19H2’den ve bu sene içinde yayınlanan 20H1 sürümlerinden daha büyük olması beklenirken Microsoft zaten var olan güncelleştirmeleri yapmaya devam ediyor. Ancak daha büyük veya daha yeni güncelleştirme bekleyen Windows 10 kullanıcılarınıda üzmek istemeyen Microsoft 20H2’de hata ve performans düzeltmelerinin çoğunluğunu halletmiş bulunmakta.

Sürüm 20H2

Bu güncellemenin yüklenmesi, tıpkı 19H2 gibi hızlı olacak. Zaten Mayıs 2020 Güncellemesini yaptıysanız, bunu yüklemek, normal bir aylık güncellemeyi yüklemek kadar hızlı olacaktır; uzun bir indirme veya uzun bir yeniden başlatma gerektirmeyecek.

Sürüm 20H2 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Güncellemeyi resmi yolla yüklemek için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme’ye gidin. “Güncellemeleri Kontrol Et” e tıklayın. Güncelleme bilgisayarınızda mevcutsa burada “Windows 10, sürüm 20H2 için özellik güncellemesi”ni göreceksiniz. Son olarak yapmanız gereken tek şey “İndir ve kur” u tıklayın.

Windows 10 20H2 Yenilikleri Neler?

Microsoft Sistem Kontrol Panelini Çıkardı

Windows’un bu sürümünde, Denetim Masası’ndaki klasik “Sistem” sayfası kaldırılmıştır. Açmaya çalıştığınızda, yeni Ayarlar uygulamasında Hakkında sayfasına yönlendiriliyoruz.

Yeni Microsoft Edge Artık Chromium Tabanlı

Microsoft, bunun Windows 10’un yeni, Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı içeren ilk sürümü olmasından gurur duyuyor. Yeni bir haber olmayan Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı 15 Ocak 2020’den bizlerle fakat Microsoft bu tarayıcıyı artık güncellemeleri ile sürekli bizlere sunacak.

Yeni Microsoft Edge, Chromium açık kaynak projesine dayanmaktadır . Chromium, Google Chrome’un temelini oluşturuyor, bu nedenle yeni Edge, Google Chrome’a ​​çok benziyor. Chrome’da bulunan özellikleri içerir, Chrome tarayıcı uzantılarını destekler ve Google Chrome ile aynı arama Motoruna sahiptir.

Başlat Menüsünün Teması, Yeni Simgelerle Daha İyi Hale Getirildi

Başlat menüsü ” temaya duyarlı simgeler” olarak biliniyordu. Artık başlat arka planı, kullandığınız Windows 10 temasına (açık veya koyu) uyması için açık veya koyu seçenekleri olacak.

Önceden, Başlat menüsü vurgu rengini kullanıyordu; bu, varsayılan Windows 10 temasının mavi bir arka planda çeşitli mavi simgeler kullanıldığı anlamına geliyordu. Standart tema renklerini kullanmaya geçiş, Windows 10’un yeni uygulama simgelerinin Başlat menüsünde daha iyi görünmesini sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir