VoiceMeeter Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

VoiceMeeter Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

VooiceMeeter Nedir ? Ses donanımı maliyetli olabilir. Dengelemek ve EQ sesi dengelemek için kullanılan ses mikserleri yüzlerce dolara mal olabilir ve masanızda olması çok güzel olsa da, yazılım yoluyla aynı efektlerin çoğunu elde edebilirsiniz.

VoiceMeeter nedir ?
VoiceMeeter Nedir ?

VoiceMeeter, bir yazılım içi mikser panosu olarak işlev gören ücretsiz bir uygulamadır. Biraz karmaşık olsa da, bir donanım çözümünden alacağınız deneyimin aynısı. VoiceMeeter’in iki sürümü vardır, VoiceMeeter olarak adlandırılan basit bir sürüm ve VoiceMeeter Banana adlı bir “pro” sürümü. İkisi de ücretsiz, bu yüzden eğitim için Muz kullanacağız. Bunlardan birini VB-Audio’nun web sitesinden indirebilirsiniz. Sanal Ses Kablosu’nu da kurmak iyi bir fikir olacaktır.

Sanal Ses Kablosu ile PC’nizin Sesi Nasıl Kaydedilir

İndirip yükledikten sonra, devam edin ve VoiceMeeter’i çalıştırın. İlk kurulumunu yaptıktan sonra, ses ayarlarında birçok yeni ses cihazı görmelisiniz. Endişelenme; bu normaldir ve her birinin bir kullanımı vardır. VoiceMeeter’i devre dışı bırakmak isterseniz, varsayılan ses ayarlarına geri dönebilirsiniz.

VoiceMeeter nedir ?
VoiceMeeter nedir ?

apılacak ilk şey, giriş ve çıkışları yapılandırmaktır. Sol üstteki “Donanım Girişi 1” mikrofonunuz olacaktır, bu yüzden tıklayın ve açılır menüden mikrofonunuzu seçin.

Ardından, sağdaki çıkışı yapılandırın. Üç ana çıkış vardır ve hepsi bir son mikrofon çıkışı oluşturmak için karışacaktır. Bazı temel işlemleri yapmak için “Intellipan” ve aşağıdaki efektleri kullanabilir veya VoiceMeeter’de yerleşik olarak bulunan tam grafik ekolayzeri kullanabilirsiniz.

En İyi Ses Değiştirme Programları yazımız dikkatinizi çekebilir.

Yorum Yok

Bir Yorum Yaz