Visual Studio Code Nedir? Özellikleri Nelerdir ?

Visual Studio Code Nedir? Özellikleri Nelerdir ?

Visual Studio Code nedir ve ne işe yarar gibi sorular, yazılım dünyasına yabancıysanız aklınızı kurcalayabilir.  Visual Studio Code hızlı, hafif olmanın yanında Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır.

Günümüzde programlama dilleri bağımsız bir alana taşınmaya başlanmıştır ve bir çok kez visual studio code nedir ? soruları ile başbaşa kalınıyor. Bir programlama dili ile geliştirme yapmak için her türlü işletim sistemi kullanılabilir olmalıdır. Son bir kaç yılda Microsoft bu değişime ayak uydurarak açık kaynak ürünler ve platform bağımsız teknolojiler üretmeye başlamıştır. Microsoft .net ile artık Mac OS ve Linux platformlarında geliştirme yapmak mümkün hale gelmiştir. Bu programı bu kadar özel kılan ve kullanıcılar için tercih sebebi olma nedeniyse kullanıcılarına kod düzenleyici, hata ayıklayıcı, GUI tasarım aracı ve veritabanı şeması tasarımı seçeneği, revizyon kontrol sistemi gibi çeşitli özellikler sunmasından kaynaklıdır.

visual studio code nedir
Visual Studio Code Nedir ?

Visual Studio Code ürününün başlıca özellikleri:

  • Zengin bir kod refactoring desteği vardır.
  • Platform bağımsız kod geliştirebilmeyi destekler.
  • Zengin bir kod tanıma(code intellisense) içeriği vardır.
  • Code Debugger desteği vardır.
  • Hızlıdır.

Visual Studio Code ücretsizdir. Linux, Mac OS ve Windows işletim sistemlerinde çalışan IDE ortamıdır. Farklı işletim sistemlerinde de .Net tabanlı kod geliştirmeyi amaçlayan geliştirici ortamını indirmek için Visual Studio Code sitesine giderek programı indirmesi gerekmektedir.

Bilgisayar Programı Nedir? Konumuz dikkatinizi çekebilir.

Yorum Yok

Bir Yorum Yaz