En İyi 5 Ücretsiz Depolama Siteleri

En İyi 5 Ücretsiz Depolama Siteleri

 En İyi 5 Ücretsiz Depolama Siteleri

Ücretsiz depolama siteleri depolama alanı olmayanların yardımına hemen yetişiyor. de denilen bu servis; fotoğrafları, videoları ya da işle ilgili çok önemli belgeleri kısacası verilerimizi bilgisayar ile taşımak yerine internete yüklememize ve gittiğimiz yerde herhangi bir bilgisayardan internete bağlanarak ulaşmamızı sağlıyor. Böylece çok önemli dosyalarımız bilgisayardan silinse bile internet ortamına yüklediğimiz için bir yedeğine ulaşmak mümkün oluyor.

Çevrimiçi veri yedekleme servisleri aslında bu amaçla kullanıldığında çok faydalı olabilirler. Yüzlerce gigabyte veriyi dünyanın öbür ucundaki bir sunucuya yedeklemek çoğu sıradan kullanıcıyı biraz aşan bir iştir. Herşeyden önce internet bağlantı hızları buna pek müsait değil. Ücretsiz depolama sitelerine sırasıyla göz atalım.

ücretsiz depolama siteleri
Ücretsiz Depolama Siteleri

1-) Mega: 

50 GB. Yanlış duymadınız. Mega, üye olduğunuzda sizlere ücretsiz ömür boyu kullanabileceğiniz 50 gb depolama alanı sunuyor. 2013 yılında megaupload sitesinin kurucusu tarafından hayata geçirildi. Sitenin Türkçe dil desteği de var

2-) Google Drive:

15 GB. Yeni üyelikte ücretsiz 15 GB çevrimiçi depolama alanı sunuyor. Türkçe dil desteği var. Sitenin anroid ve ios uygulaması da mevcut. Ayrıca her sene google sizden güvenlik güncellemesi istiyor. Bu güncellemeyi yaparsanız ek 2 GB alan daha sunuyor.  

3-) pCloud: 

10 GB. Başlangıç hesabı olarak 10 gb ücretsiz depolama alanı veriyor. Sitenin Türkçe dil desteği ve mobil uygulaması olması da cabası. pCloud, şifreleme sistemine o kadar güveniyor ki şifreyi kırana 100.000 dolar ödül vereceğini söylüyor. 

4-) Microsoft Skydrive


Microsoft’un sunduğu veri depolama hizmetinden faydalanmak için bir Live ID almış olmanız yeterlidir. Yani bu servis gerçekte Microsoft’un diğer çevrimiçi uygulamalarıyla entegre ve bu açıdan gayet başarılı. Ancak ciddi miktarda alan sunmasına karşın, eksiklikleri nedeniyle pro kullanıcıyı tatmin edemiyor.

5-) Dropbox


Arabirimi en temiz tasarlanmış ve kullanması en kolay servis olduğunu söyleyebiliriz. 2 GB ücretsiz kullanım haricinde, 10 USD karşılığında 50 GB ve 20 USD karşılığında 100 GB seçenekleri de mevcut. Arka planda sorunsuz çalışan uygulaması, istediğiniz herhangi bir dosyayı tek tıklamayla yedeklemenize imkan tanıyor.

Veri Depolama Birimleri adlı konumuz dikkatinizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir