Tüm Zamanların En Yüksek Puan Alan 5 FPS Oyunu

Tüm Zamanların En Yüksek Puan Alan 5 FPS Oyunu

 Tüm Zamanların En Yüksek Puan Alan 5 FPS Oyunu

Tüm zamanların en yüksek puan alan 5 FPS oyununu sıraladık. Peki hangi oyunlar mevcut?
FPS TÜRÜ OYUN

Tüm zamanların en yüksek puan alan 5 FPS oyununu sıraladık. Peki hangi oyunlar mevcut?

Listeye geçmeden önce FPS oyun nedir ona bakalım.

FPS Oyun Nedir?

FPS, First Person Shooter yani Birinci Şahıs Nişancı türü oyunları tanımlamak için kullanılır. Oyuncu, oyundaki karakterin gözünden oyun dünyasını görebilir ve bu görüş açısını mouse ile sağlar. Kontrol edilen karakterin elinde tuttuğu şeyler de görülebilir.(Çanta, silah, bıçak, sargı bezi…) Oyundan oyuna görüş açısı daha dar veya daha geniş olabilen bu tür oyunlarda oyuncu kendini oyunun içinde gibi hissedebiliyor.

Diğer bir FPS kavramı olan oyun için FPS hakkında detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Tüm Zamanların En Yüksek Puan Alan 5 FPS Oyunu

1- Halo: Combat Evolved 97/100

Halo: Combat Evolved

Halo: Combat Evolved, Bungie Studios’un geliştirdiği birinci şahıs nişancı video oyunudur. 15 Kasım 2001 piyasaya çıkan oyun çıktığı tarihten itibaren oyuncular tarafından her zaman çok sevilmiştir. Xbox One, Xbox, Microsoft Windows, Xbox 360, Mac OS platformlarında oynanabilen oyun 97 puanla tüm zamanların en yüksek puan alan 5 FPS oyunundan biri olmuştur.

2- Half-Life 2 96/100

Half-Life 2

Seriyi anlatmaya gerek var mı? Ya da oyunu? Half Life gönlümüzde altın tahtta oturan bilimkurgu temalı, birinci tekil şahıs gözünden oynanan Valve Corporation yapımı bir oyundur. 22 Haziran, 2004 tarihinde piyasaya çıkan oyun 2004 yılında 40’ın üzerinde yılın oyunu ödülü almıştır.

3- Half-Life 96/100

Half-Life

Yine Valve tarafından geliştilen oyun serinin ilk oyunudur. 1998 yılında çıkan oyun serinin ilk oyunudur ve Valve’ın da ürettiği ilk oyundur. Oyun, bir ışınlanma deneyinin ters gitmesi sonucu Xen olarak bilinen başka bir boyuttan Black Mesa Araştırma Tesisine ışınlanan uzaylılardan savaşarak ve bulmacaları çözerek tesisden kaçmaya çalışan Dr. Gordon Freeman’ı yönettiğimiz ve maceralarına tanık olduğumuz aldığı puanlar zirvelerde yer alan FPS türü oyunlardan bir tanesidir.

4- Halo 2 95/100

Halo 2

Halo 2, Bungie Studios tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı video oyunudur. Xbox oyun konsolu için 9 Kasım 2004’te piyasaya sürülen oyun, Halo serisinin ikinci oyunudur ve 2001’de çıkan ve büyük beğeni toplayan Halo: Combat Evolved’in devamı niteliğindedir. Aynı beğeniyi ve daha fazlasını toplayan oyun FPS türü oyunlar arasından sıyrılıp zirvelere tırmanarak kendisinden uzunca bir süre bahsettirmiştir.

5- Portal 2

Portal 2

Portal 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan birinci şahıs nişancı türünde bir bulmaca oyunudur. Portal oyununun devamı niteliğindedir ve 19 Nisan 2011 tarihinde Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülmüştür. Tüm zamanların en yüksek puan alan 5 FPS oyunundan bir tanesi olan Portal 2 şu an bile en sevilen FPS oyunlarından bir tanesidir.

İlginizi çekebilir: En İyi 5 Oyun Serisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir