Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Oyunu

Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Oyunu

 Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Oyunu

Oyun dünyası günden güne gelişmeye devam ederken oyun satışları günden güne kendi kendini katlayarak ilerliyor öyle ki: toplam yıllık gelir bazında film ve müzik endüstrileri ile yarışır hale geldi. Sizler için ”Tüm zamanların en çok satan 5 oyununu derledik”.

  1. Minecraft

Çıkış Tarihi: 18 Kasım 2011

Satış : 201.000.000

Platform : Birden fazla platform

Birinci sıranın sahibi dünyanın en çok satan oyun rekorunu elinde tutan Minecraft,İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar.

2. Tetris

Çıkış Tarihi : 6 Haziran 1984

Satış : 170.000.000

Platform : Birden fazla platform

İkinci sıranın sahibi ise neredeyse her çocuğun oynadığı ilk bilgisayar oyunu olan Tetris, Sovyet bilgisayar mühendisi Aleksey Pajitnov tarafından tasarlanan bir bulmaca oyunudur. Bilgisayar ortamında oynandığı gibi, asıl olarak bu oyuna yönelik çıkan oyun aletlerinde de popüler olmuştur.

3. Grand Theft Auto V

Çıkış Tarihi : 17 Eylül 2013

Satış : 135.000.000

Platform : Birden fazla platform

Üçüncü sıranın sahibi ise yıllar geçmesine rağmen kullanıcı sayısını sürekli arttıran son dönemin en iyi oyunların olan ve Epic Games tarafından geçenlerde bir süreliğine ücretsiz hale gelen Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur.

4. Wii Sports

Çıkış Tarihi : 19 kasım 2016

Satış : 82.880.800

Platform : Wii

Dördüncü sıranın sahibi ise  Nintendo tarafından geliştirilen video oyunu Wii Sports . İlk olarak Kuzey Amerika’da Wii ile birlikte piyasaya sürülmüştür. 5 adet spor simülasyonundan oluşan oyunu Kullanıcılar Wii Remote’u gerçek yaşamdaki oyunlarda yapılan hareketlerle kontrol eder Bu 5 oyun ise tennis, beyzbol, bowling, golf ve bokstur.

5. PlayerUnknown’s Battlegrounds

Çıkış Tarihi : 20 Aralık 2017

Satış : 70.000.000

Platform : Birden fazla platform

Beşinci sıranın sahibi ise çıktığı anda piyasayı kasıp kavuran PlayerUnknown’s Battlegrounds ,  Bluehole tarafından yayımlanan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

En iyi 5 simulasyon oyunu yazımız dikkatinizi çekebilir.

Toplam 3 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir