The Game Awards 2020 Adayları Duyuruldu

The Game Awards 2020

Her yıl düzenlenen The Game Awards 2020 ödül töreni 10 Aralık tarihinde karşımıza çıkacak. Kanadalı oyun gazetecisi Geoff Keighley bu seneki adayları açıkladı.

10 Aralık’ta ki törende ödülleri alacak oyun ve kişileri ise halka açık şekilde oylama ile gerçekleşiyor. Sizde oy kullanmak isterseniz buraya tıklayarak oy verebilirsiniz.

IO Interactive’den Yeni Proje yazımız ilginizi çekebilir.

The Game Awards 2020 Adayları

Toplam 30 kategoride verilecek ödüllerde Sony Interactive Entertainment öne çıktı. Tam 22 adayı bulunan Sony Interactive Entertainment en çok adayı olan şirket konumunda.

Adaylar listesine kategori kategori bakalım.

The Game Awards 2020 Yılın Oyunu

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)

DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)

Hades (Supergiant Games)

The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

The Game Awards 2020 En İyi Oyun Yönetimi

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)

Hades (Supergiant Games)

Half-Life: Alyx (Valve)

The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

The Game Awards 2020 En İyi Hikaye Yönetimi

13 Sentinels: Aegis Rim (George Kamitani)

Final Fantasy VII Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroaki Iwaki ve Sachie Hirano)

Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs ve Jordan Lemos)

Hades (Greg Kasavin)

The Last of Us Part II (Neil Druckmann ve Haley Gross)

The Game Awards 2020 En İyi Sanat Yönetimi

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)

Hades (Supergiant Games)

Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)

The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

The Game Awards 2020 En İyi Müzik Albümü

DOOM Eternal (Mick Gordon)

Final Fantasy VII Remake (Nobuo Uematsu, Masashi Hamazu ve Mitsuto Suzuki)

Hades (Darren Korb)

Ori and the Will of the Wisps (Garreth Coker)

The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala ve Mac Quayle)

The Game Awards 2020 En İyi Ses Tasarımı

DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)

Half-Life: Alyx (Valve)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)

Resident Evil 3 (Capcom)

The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

The Game Awards 2020 En İyi Performans

Ashley Johnson – Ellie (The Last of Us Part II)

Laura Bailey – Abby (The Last of Us Part II)

Daisuke Tsuji – Jin Sakai (Ghost of Tsushima)

Logan Cunningham – Hades (Hades)

Nadji Jeter – Miles Morales (Marvel’s Spider-Man: Miles Morales)

The Game Awards 2020 En İyi Mesaj İçeren Oyun

If Found… (Dreamfeel)

Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboard Computer)

Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

Tell Me Why (Dontnod Entertainment / Xbox Game Studios)

Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)

The Game Awards 2020 En İyi Devam Eden Oyun

Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)

Destiny 2 (Bungie)

Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)

Fortnite (Epic Games)

No Man’s Sky (Hello Games)

The Game Awards 2020 En İyi Bağımsız Oyun

Carrion (Phobia Game Studio / Devolver Digital)

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)

Hades (Supergiant Games)

Spelunky 2 (Mossmouth)

Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

The Game Awards 2020 En İyi Mobil Oyun

Among Us (Innersloth)

Call of Duty Mobile (Timi Studios / Activision)

Genshin Impact (miHoYo)

Legends of Runeterra (Riot Games)

Pokemon Cafe Mix (Genius Sonority / Nintendo)

En İyi Topluluk Desteği

Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)

Destiny 2 (Bungie)

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)

Fortnite (Epic Games)

No Man’s Sky (Hello Games)

Valorant (Riot Games)

En İyi VR/AR Oyunu

Dreams (Media Molecule / Sony Interactive Entertainment)

Half-Life: Alyx (Valve)

Marvel’s Iron Man VR (Camouflaj / Sony Interactive Entertainment)

Star Wars: Squadrons (Motive Studios / Electronic Arts)

The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)

En İyi Erişilebilirlik Oyunu

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

Grounded (Obsidian Entertainment / Xbox Game Studios)

Hyperdot (Tribe Games)

The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

Watch Dogs: Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

En İyi Aksiyon Oyunu

DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)

Hades (Supergiant Games)

Half-Life: Alyx (Valve)

Nioh 2 (Team Ninja)

Streets of Rage 4 (Dotemu)

En İyi Aksiyon Macera Oyunu

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)

Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)

Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn Entertainment / Electronic Arts)

The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

En İyi RPG Oyunu

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Genshin Impact (miHoYo)

Persona 5 Royal (Atlus / P Studio / Sega)

Wasteland 3 (inXile Entertainment / Deep Silver)

Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio / Sega)

En İyi Dövüş Oyunu

Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works / Cygames / XSEED Games)

Mortal Kombat 11 Ultimate (NetherRealm Studios / Warner Bros. Interactive Entertainment)

Street Fighter V Champion Edition (Dimps / Capcom)

One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft / Bandai Namco)

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] (French-Bread / Arc System Works / Aksys Games)

En İyi Aile Oyunu

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)

Crash Bandicoot 4: It’s About Time (Toys for Bob / Activision)

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)

Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo)

Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox Game Studios)

Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems / Nintendo)

En İyi Simülasyon/Strateji Oyunu

Crusader Kings III (Paradox Development Studios / Paradox Interactive)

Desperados III (Mimimi Games / THQ Nordic)

Gears Tactics (Splash Damage / The Coalition / Xbox Game Studios)

Microsoft Flight Simulator (Asobo Studio / Xbox Game Studios)

XCOM: Chimera Squad (Firaxis / 2K Games)

En İyi Spor/Yarış Oyunu

DIRT 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)

F1 2020 (Codemasters Birmingham / Codemasters)

FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)

NBA 2K21 (Visual Concepts / 2K Games)

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions / Activision)

En İyi Multiplayer Oyun

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)

Among Us (InnerslotH)

Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)

Valorant (Riot Games)

Yılın İçerik Üreticisi

Alanah Pearce

Jay Ann Lopez

Nickmercs

timthetatman

Valkyrae

Bağımsız Stüdyonun İlk Oyunu

Carrion (Phobia Game Studio / Devolver Digital)

Mortal Shell (Cold Symmetry / Playstack)

Raji: An Ancient Epic (Nodding Heads Games / Super.com)

Roki (Polygon Treehouse / United Label)

Phasmophobia (Kinetic Games)

En İyi Espor Oyuncusu

Ian “Crimsix” Porter (Call of Duty)

Heo “Showmaker” Su (League of Legends)

Kim “Canyon” Geon-bu (League of Legends)

Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro (Call of Duty)

Matthieu “ZywOo” Herbaut (Counter-Strike: Global Offensive)

En İyi Espor Koçu

Danny “Zonic” Sorensen (Counter-Strike: Global Offensive)

Dae-Hee “Crusty” Park (Overwatch)

Fabian “Grabbz” Lohmann (League of Legends)

Lee “Zefa” Jae-Min (League of Legends)

Raymond “Rambo” Lussier (Call of Duty)

En İyi Espor Etkinliği

BLAST Premier: Spring 2020 European Finals (Counter-Strike: Global Offensive)

Call of Duty League Championship 2020 (Call of Duty)

IEM Katowice 2020 (Counter-Strike: Global Offensive)

League of Legends World Championship 2020 (League of Legends)

Overwatch League Grand Finals 2020 (Overwatch)

En İyi Espor Oyunu

Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven Software / Activision)

Counter-Strike: Global Offensive (Valve)

Fortnite (Epic Games)

League of Legends (Riot Games)

Valorant (Riot Games)

En İyi Espor Sunucusu

Alex “Goldenboy” Mendez

Alex “Machine” Richardson

Effje “Sjokz” Depoortere

James “Dash” Patterson

Jorien “Sheever” Van Der Heijden

En İyi Espor Takımı

Damwon Gaming (League of Legends)

Dallas Empire (Call of Duty)

G2 eSports (League of Legends)

San Francisco Shock (Overwatch)

Team Secret (DOTA 2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir