TeamViewer Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

TeamViewer Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

 TeamViewer Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

En popüler uzaktan yardım programı TeamViewer nedir, nasıl kullanır?

Ücretsiz olarak indirilebilen popüler program TeamViewer, internet üzerinden herhangi bir bilgisayar ile bağlantı kurmanıza imkân tanıyor. Bağlantı sağladığınız bilgisayarın başında oturuyormuşcasına herşeyi kontrol etme imkânı tanıyan TeamViewer uzaktan destek konusunda da çok iyi bir alternatif durumunda.

Sade ve şık bir arayüze sahip olan TeamViewer, dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

TeamViewer Nasıl Kullanılır ?

TeamViewer’ı bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırdığınızda gayet basit ve sade bir tasarımla birlikte yazılımın ilk kullanım arayüzü açılacaktır. Bu ekran üzerinden ilk olarak “Uzaktan Kontrole İzin Ver“  ve “Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Et” kısımları dikkatinizi çekecektir.

teamviewer nedir
TeamViewer Nedir ?

Uzaktaki bir bilgisayar yada sunucuya bağlanmak için Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Et bölümünde yer alan ID kısmına karşıdaki kullanıcının size verdiği ID’yi elinizle yazabilir veya doğrudan yapıştırabilirsiniz. Daha sonra hemen alt kısımdan “Uzaktan Kontrol” yada “Veri Aktarımı” seçeneklerinden herhangi birini seçin ve ardından “Karşıdaki kişi ile bağlantı kur” seçeneğine tıklayın. Birkaç saniyelik bekleme sürecinden sonra TeamViewer sizden karşıdaki bilgisayar yada sunucuya erişim için gerekli olan şifreyi isteyecektir. Şifreyi girip “Oturum Aç” butonuna bastıktan sonra bağlantınız kurulacak ve işlemleri yapabileceğiniz pencere ekranı karşınıza gelecektir.

Artık tıpkı kendi bilgisayarınızı kullanır gibi bu işlem penceresi içerisinden karşıdaki bilgisayarda gerçekleştirmek istediğiniz işlemleri yapabilir, sağ menü yardımıyla ekranı tam ekran olarak görüntüleyebilir ve hatta dilerseniz sohbet menüsü yardımıyla karşıdaki kullanıcıyla irtibat halinde olabilirsiniz. TeamViewer Nedir ? Nasıl Kullanılır ? adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere.

Diğer En İyi Uzaktan Erişim Programları‘na ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir