Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi

Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi

 Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi

Netflix'te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi diye bir şey var mı? Evet, var.
Netflix

Netflix artık hayatımızın her yerinde. Evde, arabada, takside, metroda, sokakta ve daha birçok yerde. Peki ne bu netflix?

Netflix, California merkezli ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Yani Netflix yapımı dizi ve filmlerin de dahil olduğu devasa bir dizi-film arşivinin aboneler için internet üzerinden izlenmesi sağlanmaktadır.

Peki hem Netflix üzerinden dizi ya da film izlesek hem de eş zamanlı olarak senaryoyu da okuyabilsek fena olmaz mı? Netflix’te film izlerken senaryoyu gösteren Chrome eklentisi bizim için bunu yapabilir mi?

Nedir Bu Eklenti?

 ScreenplaySubs Eklentisi

Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi diye bir şey var mı? Evet, var.

ScreenplaySubs adlı bir eklenti var ve bu eklenti Netflix’te film izlerken eş zamanlı olarak senaryoyu görmemize olanak sağlıyor. Netflix’le birlikte çalışan bu eklentiyi kullanabilmeniz için Netflix abonesi olmanız gerektiğini unutmayın.

 ScreenplaySubs Nedir?

ScreenplaySubs

ScreenplaySubs eklentisi Netflix üzerinden izlediğiniz içeriklere ait senaryoları aynı ekran üzerinde görüntülemenize olanak sağlıyor. Eklenti sayesinde görüntüleyebildiğiniz senaryolar yapımın orijinal dilinde size sunulmaktadır.

Eklenti şu an için sınırlı sayıda yapımın senaryosuna ulaşmanızısağlıyor ancak arşivin her hafta yenilendiği de söyleniyor.

Herhangi bir yapımın senaryosuna elbette biraz araştırmayla ulaşabilirsiniz ancak ScreeplaySubs senaryoyu eş zamanlı olarak görüntülemenizi sağladığı için büyük ilgi görüyor.

ScreenplaySubs Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi ScreenplaySubs’ı kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1: Chrome’dan ScreenplaySubs Eklenti Sayfasını Açın

Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi ScreenplaySubs’ın sayfasına buraya tıklayarak ya da Chrome mağazadan aratarak ulaşabilirsiniz.

ScreenplaySubs – Netflix

Üç bin kişiden fazla insanın kullandığı eklentinin ekran görüntülerini, örnek videolarını ve detaylı bilgilerini bu ekrandan görebilirsiniz.

Adım 2 : Eklentiyi Kurun

Chomr mağazasındaki eklentiyi tarayıcınıza kurmak için Chrome’a Ekle butonuna tıklayın ve gerekli izinleri verin.

Adım 3 : Eklentiyi Açın ve Desteklenen Filmleri Görüntüleyin

Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra sağ üst köşede bulunan butona tıklayın (eklentinin butonu) ve sonrasında da Supoorted Movies butonuna tıklayarak desteklenen filmlerin bulunduğu sayfaya gelin.

Adım 4 : İzlemek İstediğiniz Filmi Seçin ve Netflix Sayfasına Gidin

Eklenti tarafından desteklenen film kataloğundan bir film seçtikten sonra Watch butonuna tıklayın. Bu buton sizi Netflix sayfasına yönlendirecektir. Hesap bilgilerinizi girdikten sonra film sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradan filminizi oynatmaya başlayın.

Adım 5 :  Sağ Üst Köşedeki Toggle Script Butonu ile Senaryoyu Görüntülemeye Başlayın 

Film başladıktan sonra sağ üst köşedeki Toggle Script butonuna tıklayarak filme ait senaryoyu görüntülemeye başlayabilirsiniz. Senaryo açıldıktan sonra ekran ikiye bölünecek ve görsellerde olduğu gibi sağ tarafta senaryo görüntülenmeye başlayacak. Siz hiçbir şey yapmadan film ve senaryo eş zamanlı olarak oynamaya devam edecek.

Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi ScreenplaySubs hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Keyifli seyirler.

Ayrıca Netflix, yaklaşmakta olan yeni dizisi Resident Evil ile alakalı ilk resmi açıklamaları yaptı. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Toplam 3 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir