Netflix Şifresini Paylaşanlara Uyarı

Netflix Şifresini Paylaşanlara Uyarı

 Netflix Şifresini Paylaşanlara Uyarı

Netflix Şifresini Paylaşanlara Uyarı
Netflix

Bilindiği üzere herhangi bir Netflix hesabını birden çok kişi aynı anda kullanabilmekteydi ancak bu durum değişecek gibi duruyor. Netflix’in “Daha güvenli bir hizmet sunabilmek için” adı altında yaptığı yaptırım aynı hesabı ortak kullanları üzecek gibi duruyor.

Netflix’in şu an yeni yeni denediği sistem şifre paylaşımını(Netflix şifresini paylaşanlar) bitirmeyi hedefliyor. Netflix artık aynı hesabı ortak kullanabilmek için aynı evde yaşama şartı koyuyor. Streamable tarafından bildirilene göre Netflix, hesabın ana sahibiyle anyı evde olmayan kullanıcıları tespit ediyor ve onlara kendi abonelik hesaplarını açmalarını isteyen bildirimler gönderiyor.

Bildirimde: “Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınıza ihtiyacınız var” ifadesi yer almakta. Tabi şirket bununla yetinmiyor ve hesabın ana sahibine e-posta veya sms yoluyla bir kod gönderiyor ve bu kodun hesabı kullanan diğer kişi tarafından girilmesini istiyor.

Görünen o ki yaptıkları yaptırımlarla kısa zamanda bu durumun önüne geçecekler. Yani artık Netflix şifresini paylaşanlar tarih olacak.

İlginizi çekebilir: Netflix’te Film İzlerken Senaryoyu Gösteren Chrome Eklentisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir