Netflix Direct Nedir?

Netflix Direct Nedir?

 Netflix Direct Nedir?

Netflix,uzun zamandır beklenen geleneksel televizyon kanalı gibi yayın yapan ‘Direct’ özelliğini Fransa’da test etmeye başladı. Gerçek zamanlı olarak yayın yapacak olan Netflix Direct modu ile izleyecek bir şeyler bulmakta zorlanan kullanıcılarını hedefliyor.

Dijital yayıncılığın devi olan Netflix, kullanıcılarının isteklerini dikkate alıp yeni modu bize sunuyor. Bu ayın başlarında Fransa’da Direct modu test etmeye başladı. Tıpkı geleneksel TV kanallarında olduğu gibi gerçek zamanlı yayın yapacak.

Netflix Direct

Şimdilik yalnızca Fransa’da belirli sayıda kullanıcı ile test edilen Netflix Direct, önceden hazırlanmış Netflix içeriklerini eş zamanlı olarak yayınlayacak. Kullanıcılar, menüdeki yeni ‘Direct’ sekmesine tıkladığında popüler filmler, diziler ve belgesellerin önceden programlanmış bir halini karşılarında görecekler.

Direct’teki yayın kişiye özel olmayacak ve sürekli devam eden bir akış kullanıcıları karşılayacak. Yani buradaki içeriği geri sarma seçeneği bile olmadan, aynı normal bir TV kanalında olduğu gibi gerçek zamanlı olarak izleyebileceğiz. Bu mod aracılığı ile izlenen içeriklerin tam olarak net bir başlangıç ve bitiş saati olacak. 5 Kasım 2020 tarihinden beri test edilen Direct’in Aralık ayından itibaren yine sadece Fransa’da kullanılabileceği bizlere duyuruldu.

Netflix Direct Neden Sadece Fransa’da Test Ediliyor?

Netflix Direct

Fransa, 9 milyon abonesiyle Netflix’in en önemli pazarlarından biri konumunda bulunuyor ancak televizyon izlemek ülkede hâlâ çok popüler. Fakat ülkede insanlar, neyi izleyeceklerini seçmek zorunda kalmadan hizmetteki içerikleri görüntüleme seçeneğine sahip olmak istiyor. Bu da Netflix Direct özelliğinib Fransa’da test etmesinin altında yatan sebebi bizlere açıklıyor.

Şu anda sadece internet tarayıcıları üzerinden erişilebilen Direct, Netflix için hazırlanan resmî uygulamaya henüz eklenmedi. Ayrıca bu modun diğer ülkelerde kullanılıp kullanılmayacağı da bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir