MSI Afterburner Nedir?

MSI Afterburner Nedir?

 MSI Afterburner Nedir?

Oyunlarda bilgisayarınızın nasıl performans gösterdiğini ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız bilgisayarınıza oyun içi FPS’i (Frame Per Second) gösteren bir program kurmalısınız. Bu programlar oyun içinde genellikle sol üstte anlık olarak FPS değerini, kullanılan işlemci ve ram miktarlarını veya işlemci, ekran kartı sıcaklıkları ile ilgili bilgiler gösterir. Sizlere bu programların başını çeken MSI Afterburner’i tanıttık.

MSI afterburner nedir

MSI Afterburner, isminden de anlaşıldığı üzere MSI tarafından geliştirilerek kullanıma sunulmuş bir uygulama. Ancak sadece MSI markalı ürünlere özel olmadığının, farklı markalar tarafından üretilen bileşenler tarafındanda kullanılabildiğini belirtmeliyiz.

MSI Afterburner, temel olarak sistemde kullanılan ekran kartının ( GPU ) parametrelerini takip edebilmek, bu bileşende hız aşırtma ( OC ) yapabilmek ve fan hızı gibi bazı ayarlamalar yapabilmemiz için geliştirilmiş bir yazılımdır.

MSI Afterburner’in en çok kullanım amacı ise bileşenlerin değerlerini anlık takip edebilmek. Uygulama ile uyumlu çalışan Rivatuner Statistics Server yazılımının da yardımıyla ekran kartı, işlemci ve RAM gibi bileşenlerin kullanım oranları, frekans ve fan hızı gibi tüm ayrıntılı değerleri anlık olarak izleyebilme olanağı sunuyor. Bununla birlikte MSI Afterburner fps gösterme özelliği ile oyun içinde anlık, en yüksek, en düşük gibi tüm FPS değerlerini takip edebiliyoruz.

MSI Afterburner Nedir

Ve ek olarak Afterburner için çok fazla tercih edilmese de video kaydı ve ekran görüntüsü alma gibi özellikler de yer alıyor.

MSI Afterburner İle Overclock Yapma :

  • Power Limit” ve “Temp. Limit” seçeneklerini sona kadar çekin.
  • Core Clock” seçeneğini arttırın.
  •  “Memory Clock” seçeneğini arttırın.
  • Finalde MSI Kombustor ile kontrol yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir