Monitörüm Kaç Hz Testi 2021

Monitörüm Kaç Hz Testi 2021

 Monitörüm Kaç Hz Testi 2021

Son zamanlarda çok fazla karşımıza çıkan Hz terimini sizlere detaylı şekilde anlatmıştık. Monitörde Hz Nedir ? yazımızı okuyabililirsiniz.

PC nin kaç HZ olduğunu öğrenmek için yazının devamını okuyun.

Bugün sizlere monitörünüzün kaç Hz olduğunu öğrenmeyi ve bu değerlerin doğru olduğunu kontrol etmeyi öğreteceğim. Monitörünüz kaç Hz ve Hz testi.

Monitör Hz Testi?

Monitörünüzün kaç Hz olduğunu öğrenmenin en kısa yolu model bilgisini internette aratmaktır. Monitörünüzün kutusunda, ekranın üzerinde, arka panelinde ve ya bilgisayarın içinde bulabilirsiniz.

Masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarına tıklayalım.

Monitörüm Kaç Hz Testi

Karşımıza gelen ekrandan aşağıda bulunan gelişmiş görüntü ayarlarına tıklayalım.

Monitörüm Kaç Hz Testi

Açılan pencerede karşımıza birden fazla ekranınız mevcutsa istediğimiz ekranı seçelim. Ve alt tarafta bulunan görüntü bağdaştırıcı özelliklerine tıklayalım.

Monitörüm Kaç Hz Testi

Tıkladıktan sonra karşımıza açılan pencereden yukarı tarafta monitör sekmesine girelim. Ekran yenileme sıklığı yazan yere tıklayınca monitörünüz için karşınıza seçenekler gelecektir.

Monitörüm Kaç Hz Testi

Burdan monitörünüzün modelini ve Hz değerini öğrenip istediğiniz değeri seçebilirsiniz. Hz Nedir yazımıza tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Monitör Hz Testi

Evet arkadaşlar Hz terimini ve monitörünüzün kaç Hz olduğunu öğrendikten sonra teorik terimler doğrumu bunu öğreneceğiz. Test Ufo sitesine girerek monitörünüzün bir sıkıntısı olup olmadığını desteklediği Hz değerlerini doğrulayabilirsiniz.

Monitör Hz testi sitesine gitmek için tıklayın.

Hz testi sitemiz size ekranınızın şuan size kaç Hz yeni yenileme sıklığı sağladığını gösterecek. Bu site sayesinde Hz farkını daha iyi kavrayabilir. Alacağınız monitörleri buna göre seçebilirsiniz.

monitör hz öğrenme

 

Toplam 1 Yorum Var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir