Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams Nedir?

 Microsoft Teams Nedir?

Pandemi sürecinde uzaktan çalışmayı sağlayan ortak çalışma platformları büyük önem kazandı. Bu platformlardan en çok tercih edilense Microsoft Teams oldu. Microsoft Teams, ekip çalışması için bir merkez oluşturarak ofise gitmeden de işlerin verimli olabileceğini ve yeni öğretim sisteminde de çok kullanışlı olacağı ortada. Şimdi Microsoft Temas platformunu yakından inceleyelim.

Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams nedir dediğimizde akla ortak çalışmayı sağlayacak her şey gelebilir. Kasım 2016’dan beri faaliyette olan Teams, son dönemde kazandığı önemle gizlilik ve güvenlik derecesini artırdı ve Microsoft dışında üretilen hizmetlerle de entegre çalışabilen bir sistem halini aldı. Özetle Microsoft nedir diye sorduğumuzda;

Microsoft Teams, sohbet tabanlı bir grup çalışması platformudur. Ana odağı ekip sohbetleri, özel iletiler, aramalar, toplantılar gibi sohbet içerikli çalışma alanlarıdır.

 • Ekip içinde çoklu sohbet odaları ya da kanalları kurulmasına olanak tanır ve sohbetleri takip etmeyi kolaylaştıracak arayüzler oluşturur.
 • Kullanıcıların yüz yüze görüşme ihtiyacı doğduğunda diğer katılımcılarla Skype bağlantısı kurulabilir.
 • Microsoft Teams, diğer ortak çalışma platformlarının arasında güvenlik hassasiyetiyle ön plana çıktı. En başından beri gizlilik, uyumluluk ve kimlik doğrulama esasları üzerine kurulan platform, ISO 27001 ve 27018, SOC 1 ve SOC 2, HIPPA gibi belgelere uygun ve bu konularda sektör standartlarının üzerinde.
 • Ayrıca zor parolalar, erişim ilkeleri ve iki ögeli kimlik doğrulama gibi kişisel güvenlik önlemleri de oldukça güçlü. Microsoft Teams, sohbet, notlar ya da dosyalardaki tüm verileri şifreler.

Google Meet Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Sık Yaşanan Sorunları ve Çözümleri

Pandemi döneminde Microsoft Teams kullanımı sıra dışı şekilde arttığı için bazı erişim problemleri yaşanmaya başlandı. “Microsoft Teams açılmıyor” veya “Microsoft Teams’e giremiyorum” diyen kullanıcılar için bilinen hata kodları aşağıdaki sayfada derlendi.

Microsoft Teams Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

Pandemi döneminde Microsoft Teams kullanımı sıra dışı şekilde arttığı için bazı erişim problemleri yaşanmaya başlandı. “Microsoft Teams açılmıyor” veya “Microsoft Teams’e giremiyorum” diyen kullanıcılar için bilinen hata kodları aşağıdaki sayfada derlendi. 

Microsoft Teams Hata Kodları İçin TIKLAYIN

Microsoft Teams Ücretli Mi?

 • Microsoft Teams, kullanıcılara üç farklı plan sunar. Ücretsiz planda taahhüt bulunmaz.
 • “Microsot 365 İş Temel” planında ise yıllık taahhüt vardır ve aylık ücret 28 TL’dir. Yıllık taahhütle ilk altı ay ücretsiz kullanılabilir.
 • “Microsot 365 İş Standart” planında ise yine yıllık taahhüt olmakla beraber aylık fiyat 70 TL’dir.
Ücretsiz plan ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sağlar. Ancak Microsoft Teams’in aşağıdaki özellikleri yalnızca ücretli sürümde geçerlidir:

Ücretsiz plan ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sağlar. Ancak Microsoft Teams’in aşağıdaki özellikleri yalnızca ücretli sürümde geçerlidir:

 • Kullanıcı başına 1 TB’den başlayan ek depolama
 • Toplantı planlama ve akıllı video özellikleri
 • Gelişmiş BT tecrübeleri
 • Diğer birinci ve üçüncü taraf uygulama bütünleştirmeleri

Bugünsizlere Microsoft Teams Nedir* konu başlığı altında Microsoft Teams platformunu anlattık. Sormak istediklerinizi ve görüşlerinizi aşağıda ki yorum kısmından belirtebilirisiniz.

Google Meet Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Sık Yaşanan Sorunları ve Çözümleri

Toplam 1 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir