Meow Talk Nedir ?

Meow Talk Nedir ? Uygulama kedilerin miyavlamasını kaydederek altındaki anlamı keşfetmeye çalışıyor. Öte yandan kullanıcılar da çeviriye benzer sesleri ekleyerek bir çeşit veritabanı oluşturmaya yardımcı olmuş oluyor.

Meow Talks Nedir? Uygulama kedilerin miyavlamasını kaydederek altındaki anlamı belirlemeye çalışıyor. Öte yandan kullanıcılar da çeviriye benzer sesleri etiketleyerek bir çeşit veritabanı oluşturmaya yardımcı oluyor.

Bilimsel araştırmalara göre kediler, stabil bir dile sahip değiller. Bu nedenle bir kedinin sahibine aç olduğunu ifade etmek için kullandığı ses ile bir başka kedinin aynı amaç için çıkardığı ses farklı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Smart Switch Nedir?

Yapay zeka ve makine öğreniminden faydalanan veri tabanı, kedilerin düzenli olarak çıkardığı sesleri kaydediyor ve onlara farklı etiketler belirliyor. Meow Talk makine öğrenimi destekli olduğundan ne kadar çok kullanılırsa o kadar doğru sonuçlar vermeye başlıcak.

Bilimsel araştırmalara göre kediler, stabil bir dile sahip değiller

Meow Talk veri tabanında “Besle beni!”“Kızdım!”“Beni yalnız bırak!” gibi her kedi den bekledğimiz 13 farklı kelime bulunuyor. (Şimdilik)

Meow Talk hala geliştirmenin başlarında olduğu için hataların mevcut olan uygulamaya hem Google Play Store’da hem de Apple App Store’da ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir