Konami Espor Okulu

Konami Espor Okulu

 Konami Espor Okulu

Şirketin geçtiğimiz yıl duyurduğu Esports Ginza  (Konami Espor Okulu)okulu eylül ayında ilk ders yılına başladı. Espor uzmanları tarafından eğitimlerin verildiği okulda öğrenciler, birçok farklı konuda eğitim görüyorlar.
Konami Espor

Konami Holdings Corporation, Japonya merkezli bir video oyunu ve eğlence şirketidir. Pes serisinden tanıdığımız Konami şirketi 21 Mart 1969 tarihinde kurulmuş olup ağırlıklı olarak bir ürün distribütörü, video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı olarak faaliyet göstermektedir ve merkezi Tokyo’dur.

Şirketin geçtiğimiz yıl duyurduğu Esports Ginza (Konami Espor Okulu)okulu eylül ayında ilk ders yılına başladı. Espor uzmanları tarafından eğitimlerin verildiği okulda öğrenciler, birçok farklı konuda eğitim görüyorlar.

Espor

Günümüz dünyasındaki yükselişini devam ettiren espor üzerindeki ilgileri gün geçtikçe artırıyor. Artık bir meslek olarak kabul edilen esporculuk, birçok gencin hayalini süslüyor. Milyon dolarları aşan ödül havuzları insanları espora teşvik ediyor ve sektörün ne kadar gelişmiş olduğunu bizlere gösteriyor.

 Japonya merkezli video oyunu ve eğlence şirketi Konami, nasıl esporcu olunacağını uygulamalı eğitimlerle gösteren bir espor okulu açtı.

Konami Espor Okulu Müfredatı

Konami’nin ilk kez geçtiğimiz yıl Tokyo Game Show organizasyonunda düzenlediği okul; Pro Evo, eBaseball Powerful Pro Baseball, Dota ve Fortnite oyunları için uygulamalı eğitimler sunuyor. Öğrenciler yalnızca oyun oynamakla kalmıyor, aynı zamanda kendi içeriklerini nasıl oluşturacaklarını, kendi oyun etkinliklerini nasıl planlayacaklarını öğreniyor. İngilizce eğitimi de işin cabası.

Okulda eğitim veren öğretmenler, gerçek espor uzmanlarından oluşuyor. Öğrenciler, isteğe bağlı olarak yarı zamanlı dersler için ya da haftada beş gün bir yıllık kayıt yaptırabiliyor. Tam zamanlı öğrenciler sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda ders görüyor. Dersler sabah 9.40’ta başlıyor, öğle yemeği için bir saat ara veriliyor ve okul öğleden sonra 3.10’da sona eriyor.

Fiyatlar Neler ?

Haftada iki kez yalnızca koçluk için 41.800 yen (396 dolar / 3035 TL), haftada dört kez iş semineri içinse 79.200 yen (750 dolar / 5748 TL) gibi bir ödeme yapmak gerekiyor.

Okul çok cazip gelse de fiyatların cep yakması gözlerden kaçmıyor.

İlginizi çekebilir: Yerli Ve Milli ‘ Deneyap Yazılım Kart ‘ Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir