Intel Optane RAM Nedir?

Intel Optane RAM Nedir?

 Intel Optane RAM Nedir?

Intel‘in en yeni teklolojilerinden olan optane RAM, yepyeni bir akıllı depolama sistemidir. Kişisel bilgisayarlarınız yüksek performans için iyi bileşenlere ihtiyaç duyar. İntel optane RAM, HDD depolama aygıtınızı hızlandırarak SSD benzeri bir performans almanızı sağlar.

Diğer sistemlerden oldukça farklı ve gelişmiş bir bellektir. Intel Core bazlı Intel Optane sayesinde artık geleneksel depolama arasındaki uçurum kalkacak. Daha düşük maliyetlere üst düzey bir akıllı ve duyarlı bir sistem sizleri bekliyor.

Intel Optane RAM Ayrıcalıkları

Kişiselleştirilebilen ilk ve tek akıllı bellektir. Kullanıcıların sıkça kullandığı program, uygulama, oyun yahut dosyaları pc kapattıktan sonra dahi hafızasında tutar, tanır ve onlara hızlı erişim sağlar. Ayrıca optane bellek zamanla bu alışkanlıklarınız değiştikçe size uyum sağlar. Bu sayede duyarlı ve hızlandırılmış bir kullanıcı deneyimi sunar.

Intel Optane DC persistent memory represents a new class of memory and storage technology designed specifically for data center usage. (Credit: Intel Corporation)

Bilgisayarınızda bir nevi SSD görevi görmektedir. DRAM ile ikincil bellek arasında bir hat oluşturur. Bu da kişisel bilgisayarınızın tepki süresini hızlandırır. 16 ve 32 GB şeklinde modülleri mevcuttur. Intel 7. nesil ve daha üst nesillere uyumlu olan optane bellek M.2 portuna sahip anakartlarla çalışmaktadır. Eğer anakartınızda bu slot mevcut değilse PCI Express slotuna bir adaptör yerleştirerek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir