Haxball Maps Nedir?

Haxball Maps Nedir?

 Haxball Maps Nedir?

Haxball Maps, Haxball oyunu içinde isterseniz başka kullanıcıların isterseniz de kendi yaptığınız haxball haritaları indirme imkanı sunan bir sitedir.

Arkadaşlarınızla eğlenmek istediğinizde kullanacabileceğiniz birçok harita vardır ve Haxball Maps bu konuda size binlerce seçenek sunmaktadır.

Haxball Maps Harita Örnekleri

Sniper Shoot V3:

Haxball Maps

Her 2 oyuncunun da pembe çizgiyi geçemediği bu haritada normalden daha hızlı olan topu biri büyük ve ikisi küçük olan deliklere sokmamız gerekiyor.

9 Man x Man Bounce:


Gerçek hayattan çoğumuzun bildiği aylık oyununun Haxball’a uyarlandığı 9 Man x Man haritası. Haritada amaç 9 kişi birbirine karşı ve herkesin 5 gol yeme hakkı olan mapte en sona kalan kazanır.

Car Racing Race Points:

Car Racing Race Points:

Her ne kadar Haxball futbol oyunu olsa da Car Racing Race Points haritasında gördüğümüz gibi sadece futbol oynamıyoruz aynı zamanda yarış da yapabiliyoruz.

Haxball Harita Nasıl Yapılır?

Yazımızda belirttiğimiz gibi kendi haritalarınızı yapabilirsiniz. Peki kendi haritamızı nasıl yapabiliriz? Bu yazımızda size Haxball harita yapımının temel bilgilerini vereceğiz.

Öncelikle HaxPuck sitesine giriyoruz.

Karşımıza resimde gördüğümüz gibi bir konsol çıkacak. İlk işimiz sahanın duvarlarını belirlemek için sağ alttaki butonlardan Wall butonuna tıklamak ve sahanın 4 tarafına duvar çizmek. Sonrasında Goal butonuna tıklayarak önce mavi takımın sonra da kırmızı takımın kalelerini çizmek. Bu arada mavi takımın kalesini Goal aracıyla çizdikten sonra sol altta çıkan kutucuğa blue yazmayı unutmayalım.

Eğer yanlış bir şey yaptığınızı düşünürseniz korkmayın. Edition menüsündeki Undo butonunu kullanabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi biz temel olarak bir saha yaptık. Siz biraz daha şekillendirerek kendinize göre bir saha yapabilirsiniz.

Sahayı kaydetmek için sağ üst menüden Text kısmına gelelim ve buradaki kodları kopyalayıp masaüstünde bir Metin Belgesi açarak içine kaydedelim. Son olarak Haxmaps sitesine girelim ve Upload’a tıklayıp Metin belgemizi seçelim. Artık tek yapmamız gereken Haxball’da oda açıp haritamızın keyfini çıkartmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir