Yeni güncelleme; Instagram Ana Ekranı Değişiyor!

Yeni güncelleme; Instagram Ana Ekranı Değişiyor!

 Yeni güncelleme; Instagram Ana Ekranı Değişiyor!

Instagram ana ekranı güncelleme ile büyük bir değişime uğruyor. İlk olarak beta programına katılan kullanıcılara denetilen bu yeni ana ekran, şimdi de tüm kullanıcılar için geçerli olacak. Instagram yeni ana sayfa için Reels ve alışveriş özelliği üzerine yoğunlaşıyor.

Instagram ana ekranı

Instagram yeni güncelleme ile beraber beğeni butonunun yeri alt kısımdan üst kısıma taşınıyor. Yani artık DM ile beraber arama ve beğenileri görebileceğimiz butonlar yer alacak. Yeni gönderi oluşturma butonunun da üst kısımda yer aldığı görünüyor. Fakat beta kullanıcılarında şu an arama butonununda üst kısıma taşınmış durumda.

Instagram ana ekranı alt kısmına ise Reels sekmesi ve Alışveriş sekmesi eklenmiş durumda. Aslında Instagram Reels videoları sekmesi uzun süredir bir çok kullanıcıda yer alıyordu. Şimdi ise bu özellik herkese açılacak. Bu sekmeye gelerek bu kısa videolardan öne çıkanları izleyebilir ya da sizler de bu tür bir video çekebilirsiniz. Instagram alışveriş özelliği sekmesi ise daha önce keşfet bölümünde yer alıyordu. Bu yeni güncelleme ile birlikte alışveriş özelliği ayrı bir sekme olarak ana sayfaya eklendi. Instagram alışveriş sekmesinde, mağazaları bulmak, editör tarafından seçilen paylaşımlara göz atmak mümkün.

Bu özellik ile birlikte, Instagram işletme hesabı olan kullanıcılar mağaza açarak katalog oluşturabiliyor. Kullanıcılar bu katalogu bir rehber haline getirerek, rehberler kısmından ulaşılmasını sağlayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir