GTA San Andreas Fare Sorunu

GTA San Andreas Fare Sorunu

 GTA San Andreas Fare Sorunu

Nostaji adına nice umutlarla indirip kurduğunuz GTA San Andreas fare sorunu mu çıkardı? Üst düzey bir bilgisayara sahipsiniz ama eski oyunu çalıştırmıyor mu? Bunun sebebi aslında oyunun sistem gereksinimlerine kıyasla çok yüksek bir sisteminizin olması. Şaşırtıcı ama gerçekten öyle.

Ama merak etmeyin bu sorunun çok basit bir çözümü var. Bunun yolu oyun çalışırken görev yöneticisi vasıtası ile bilgisayarı oyun için tek çekirdeğe düşürmek. Nasıl yapılacağı ayrıntıları ile aşağıdadır.

GTA San Andreas Fare Sorunu Çözümü

Öncelikle oyuna girin ve başlatın. Daha sonra oyunu durdurup görev yöneticisini açın. (ctrl+alt+delete ya da ctrl+shift+esc kombinasyonları ile yapabilirsiniz.)

Sonra işlemler sekmesinden “GTA San Andreas” ibaresini bulup üzerine sağ tıklayın. Daha sonra “Ayrıntılara git”(go to details) seçeneğini işaretleyin. Açılan sekmede tekrardan GTA San Andreas ibaresini bulup sağ tıklayın ve “Benzeşmeyi ayarla”(Set affinity) seçeneğine tıklayın.

Daha sonra “Tüm işlemciler”(All processors) seçeneği dahil hepsinde bulunan tikleri kaldırıp sadece “CPU 1” seçeneğindeki tik bırakıp tamam seçeneğine tıklayın.

Daha sonra görev yöneticisini kapatıp tekrar oyuna döndüğünüzde GTA San Andreas fare sorunu ortadan kalkacaktır. Oyunu her kapatıp açtığınızda sadece bu kısa işlemi tekrar etmeni gerekecektir. İyi oyunlar.

Windows için ekran kaydı alan programlara mı ihtiyacınız var? Yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir