GTA 5 online nasıl oynanır?

GTA 5 online nasıl oynanır?


Epic Games’in damga vuran hareketi Steam satış fiyatı 160 TL olan Rockstar Games’in GTA 5’ini ücretsiz olarak bütün kullanıcılarına ücretsiz dağıtmasından sonra çoğu kullanıcı GTA 5’i kütüphanesine ekledi. Peki GTA 5 online nasıl oynanır?

GTA 5 online modu için ne yapmalıyım ?

GTA 5‘i indirip oyna dedikten sonra hikaye modunun ilk görevi tamamlayıp ESC tuşuna basın ve orda çıkan online moda geçiş yapın. Rockstar Games’e üye olarak arkadaşlarınız ekleyebilir ve beraber online modun tadını çıkarabilirsiniz. Peki ya daha büyük daha güzel online sunucularda oynamak, RP sunucuda vakit geçirmek mi istiyorsunuz ? Aşağıda FiveM rehberimiz sizlerle.

GTA 5 FiveM oynamak için

FiveM’i indirmeden önce virüsten koruma programlarını devre dışı bırakın. Avast, AVG ve diğerleri gibi bazı virüsten koruma yazılımı satıcılarının FiveM yordamlarını engellediği bilinmektedir. Bu nedenle virüsten koruma programınızın tamamen kapalı olduğundan emin olun. FiveM kurulduktan sonra antivirüsünüzün beyaz listesine(White list) / istisnalarına FiveM ekleyin. Nasıl yapılacağına bakın. Bir çözüm üzerinde çalışıyoruz. GTA V’i yüklediğinizden ve güncellediğinizden emin olun. FiveM’i web sitesinden indirin. FiveM.exe dosyasını çalıştırın. Installer’i boş bir klasörde çalıştırırsanız, FiveM oraya yüklenir. Aksi takdirde,% localappdata% \ FiveM içine yüklenir. FiveM’i Windows başlat menünüzden başlatın.

GTA 5 Online oynarken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Bu adımları izleyerek GTA 5 Online’da güçlenebilirsiniz. İşte GTA 5 online rehberi sizlerle.

GTA 5 Online oynarken dikkat edilmesi gereken adımlar:

1-Haritaya Önem Ver

Online oyundayken haritadaki beyaz noktalar diğer oyuncuları gösterir. Size arkadaşça da davranabilirler ama genelde düşmanlarınız gibidirler. Her zaman arkanızı kollayın.

2-Paranı Kaybetme

Paranızı olabildiğince güvende tutmalısınız. Güvenli olduğu zamanlar paranızı ATM’lerden yatırabilirsiniz, ancak dikkatli olun diğer oyuncular tarafından bir hedef haline gelebilirsiniz. ATM’lerden yatırmayıp, telefonunuzdan internet tarayıcısını açıp, maze-bank.com’dan da işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

3-Helikopter/Uçak Yerlerini Bil

Online oyunda bir helikoptere hiç düşünmediğiniz anda ihtiyaç duyabilirsiniz. Nerelerde olduklarını bulun ve aklınızda tutun.Eğer bulamadıysanız, Sandy Shores‘daki uçağı deneyin.

4-Pasif Mod

Etkileşim menüsünü kullanarak pasif modu açabilirsiniz. Bu özellik diğer kullanıcılar ile etkileşiminizi ve silah ateşlemeyi engeller.

5-Sürüşünü Kitle

Eğer insanların arabanıza binmesinden bıktıysanız, etkileşim menüsünden araçlarınıza erişimi kısıtlayabilirsiniz. En aşağı kadar kaydırın ve herkese, arkadaşlarınıza ya da yalnızca kendinize sürüş için izin verin.

6-Ayakta Kal

Elinizde her zaman bir silah bulunsun çünkü bir beyaz noktanın ne zaman gelip sizi öldüreceğini bilemezsiniz. Bu şekilde kurban olmadan önce karşılık verebilirsiniz.

7-İntihar Bir Seçenektir

Tepelerde, ıssız alanlarda bir başınıza araçsız kaldıysanız etkileşim menüsünü kullanarak her zaman kendinizi öldürebilirsiniz. Bu seçenek sizi $500’a en yakın hastaneye yönlendirir.

8-Arkadaşlarını Bul

Bazı oyuncuların haritada belirtilmesi için her zaman etkileşim menüsünü kullanabilirsiniz. Bu şekilde arkadaşlarınız (ve düşmanlarınız) yakında oldukları zaman bilirsiniz.

9-Çete’ye Katıl

Birden fazla çeteye katılabilirsiniz. Çetedeki insanlarla beraber görev bitirdiğinizde çete 50% reputation bonusu ve 10% para bonusu kazanırsınız. Ayrıca beraber oynayacak kişiler bulursunuz. Bu yüzden herkesi davet edin.

Yorum Yok

Bir Yorum Yaz