Google Trends Nedir?

Google Trends Nedir?

 Google Trends Nedir?

Google Trends, belirlediğiniz zaman aralığındaki  popüler aramaları ve güncel konuları görebilir, anahtar kelimeleri aratarak hangi dönemlerde ve hangi lokasyonlarda daha çok aratıldığını istatistiksel olarak inceleyebilir.

Google Trends, belirlediğiniz zaman aralığındaki  popüler aramaları ve güncel konuları görebilir, anahtar kelimeleri aratarak hangi dönemlerde ve hangi lokasyonlarda daha çok aratıldığını istatistiksel olarak inceleyebilir.

Google Trends ile belirli bir tarih aralığı belirleyerek, bu aralık içerisinde yapılan aramaları takip edebilir, bu sayede  popüler haberleri ve gündemi takip edebilirsiniz.

Online satış yaparak gelir elde ettiğiniz bir e – ticaret siteniz varsa, satışlarınızı Google Trends sayesinde arttırabilirsiniz. Arama sorgularının geçmişleri hakkında bilgi veren Google Trends ile ürünlerinizi ve reklam çalışmalarınızı trendlere göre yönetip daha fazla satış yapabilirsiniz.

Google Trends, belirlediğiniz zaman aralığındaki  popüler aramaları ve güncel konuları görebilir, anahtar kelimeleri aratarak hangi dönemlerde ve hangi lokasyonlarda daha çok aratıldığını istatistiksel olarak inceleyebilir..

Ürününüzün anahtar kelimesini Google Trends’te seçerek satış yaptığınız bölgedeki arama hacmini takip edebilirsiniz.

Google Trends yalnızca sık aranan anahtar kelimeleri değil, arama trendleri ile alakalı konuları öğrenmenize olanak sağlar. Yakın zamanda popüler olan bir konunun hangi gün trend olduğu ve hangi ülkelerde daha sık arandığı gibi verilere detaylı bir şekilde erişmenizi sağlar. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MEOW TALKS NEDİR?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir