Google Play Müzik Kapanıyor

Google Play Müzik Kapanıyor

 Google Play Müzik Kapanıyor

Google Play Müzik Ne Zaman Kapanacak
Google Play Müzik

Uygulamanın kapatılacağı zaten biliniyor ve kullanıcılar kapanma uyarısı almaya devam ediyor ancak tamamen ne zaman sonlanacağı açıklanmamıştı.

Şirket Eylül ayından itibaren Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da kullanıcıların uygulamaya erişimini engelleyecek.

Google Play Müzik Ne Zaman Kapanacak

Google Play Müziğin yıl sonunda tamamen kapatılak. Kullanıcılar hatırlatma e-postaları almaya devam ediyor. E-posta, Google Play Müziğin yerini yakında YouTube Music’in alacağını net bir şekilde anlatıyor.

YouTube Music 65 milyondan fazla lisanslı şarkı, albüm ve çalma listesi barındırıyor.

Google, Şubat 2017’de YouTube Müzik ve Google Play Müzik’i tek bir ekipte birleştirdiklerini duyurmuştu. E hal böyleyken iki platformun da aktif kalmasına gerek yok bir tanesi yeterli olacaktır.

Gönderilen e-posta ise şu şekilde:

YouTube Music, iyi şarkıların keyfini çıkarmak ve keşfetmek için yeni bir dünya olarak Google Play Music’in yerini almak üzere. Ekim ile bu yılın sonu arasında Google Play Music kullanıcılara tamamen kapalı olacak. GooglePlay müzik kitaplığı oluşturmanın çok zaman aldığını biliyoruz; bu nedenle çalma listeleri, yüklemeler vee önerilen içerikler dahil olmak üzere müzik kitaplığınızı tek bir tıklamayla YouTube Music’e kolayca aktarabilmeniz için ilgili ayarlamaları yaptık.

YouTube Music’i denemediyseniz, YouTube Music ve GooglePlay Music’in biraz farklı göründüğünü fark edeceksiniz ancak lütfen ikisinin de aynı ekip tarafından ve aynı tutkuyla geliştirildiğine inanın. YouTube Music, 65 milyondan fazla oriijnal şarkı, albüm ve çalma listesinin yanı sıra sevdiğiniz ve beklediğiniz GooglePlay Müzik özelliklerini de sunuyor.

Peki Müzikler Ne Olacak

Kullanıcılar uygulama sonlandırılana kadar uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler. Android 10 yüklü bir akıllı telefon alırsanız Google Play Müzik yerine YouTube Müzik yüklü gelecektir.

Şarkılarınız içinse üzülmeyin. Size şarkılarınızı rahatça YouTube Müziğe geçirmenize fırsat sunulacak.

Huawei FreeLace Pro Boyundan Askılı Kablosuz Kulaklık göründü. Müzikseverler olarak ilginizi çekiyorsa buraya tıklayıp haberin ayrıntısını görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir