Geforce Now Nedir ?

Geforce Now Nedir ?

 Geforce Now Nedir ?

Bugün “Geforce Now nedir?” yazımla sizleri bilgilendireceğim.

Geforce Now Nvidia’nın stream aracılığıyla oyun oynatma servisidir. İstediğiniz oyunları oynamak için bilgisayarınız yeterli değil ise tam size göre bir sistem.

Bilgisayar ve teknolojik ürünlerin artan fiyatları ile yeni bir sistem almak hiç kolay değil. Bu uygulama sayesinde bilgisayarınızın desteklemediği, yetersiz kaldığı durumlarda stream aracılığı ile size oyun oynatan bir sistem.

Nasıl Stream Oluyor ?

Geforce Now’ın sunucularının olduğu bölgelerde, çoğunlukla Almanya’da bulunan bilgisayara bağlanıp o bilgisayarı yönetiyorsunuz. Ekranınız o ekranın bilgisayarını görüntülüyor.

Geforce Now fiyatları ne kadar ?

Şu an için ücretsiz bir deneme sürümüne ulaşmak mümkün ancak tüm imkanlardan yararlanmak için bir ödeme yapmanız gerekiyor. Ücretsiz sürüm ile internetinizin yeterliliğini ölçebilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz.

Şu an için ücreti aylık 5.49€ olan Geforce Now’ın tek şartı 12 ay üyelik sözü. Ücretsiz versiyon için 1 saat gibi kısa bir süreniz bulunuyor. Bu bir saatin sonunda yaptığınız hiçbir şey kayıt altında olmuyor.

Geforce Now ödeme seçenekleri

Ne tür oyunlar oynayabilirim ?

Bu sistem üzerinden her türlü oyunu oynayabilirsiniz ancak Cs Go, Valorant gibi online ve ani kararlar vermeniz gereken oyunları ülkemizde oynamak sıkıntı çıkarabiliyor. Sunucuların ülkemiz içinde bulunmaması şuan için ana sebep olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki bunun yanında kendi internet bağlantımızın hızı da etkiliyor.

Online oyunlar biraz sıkıntılı olsa da hikaye modlu oyunlar sizin aradığınız seçenek olabilir eğer ki internetinizin hızı yeterli ise bir sıkıntı yaşayamazsınız.

İnternet hızım kaç olmalı ?

internet hız testi

Şu an için internet hızınızın bu uygulamayı kullanmak için minumum 25 Mpbs olması öneriliyor. Tabi ki sunucunun size uzaklığı veyahut sunucunun yoğunluğu sizin performansınızı etkiliyor. Bu yüzden en az 50 Mpbs internet hızına sahip olmak sizler için büyük avantaj sağlar.

Diğer avantajları nelerdir ?

Geforce Now nedir yazımızda size bazı şeyleri açıkladık ancak bu uygulamanın bazı güzel yanları daha var.

Yüksek boyutta oyunları oynamak istiyorsunuz ve internet hızınız yavaş ve ya depolama alanınız yeterli değil mi ? Geforce Now üzerinden oyunu deneyip indirmeye değip değmeyeceğine emin olabilirsiniz.

3-4 saat süren hikaye bazlı oyunları indirmek istemiyorsanız sizin için güzel bir alternatif olabilir.

Toplam 2 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir