FPS Gösterme Programları

FPS Gösterme Programları

 FPS Gösterme Programları

FPS gösterme programları oyunlarda bilgisayarınızın nasıl performans gösterdiğini ayrıntılı bir şekilde öğrenmenmenizi sağlar ve bilgisayarınıza oyun içi fps gösteren bir fps gösterme programı kurmalısınız. Bu programlar oyun içinde genellikle sol üstte anlık olarak fps değerini, kullanılan işlemci ve ram miktarlarını veya işlemci, ekran kartı sıcaklıkları ile ilgili bilgiler gösterir.

Peki ya FPS ne demek? buraya tıklayarak FPS Nedir ? konumuza gidebilirsiniz.

Şimdi ise gelelim FPS gösterme programlarına göz atmaya.

1-) MSI Afterburner

Msi Afterburner Msi tarafından geliştirilen bir program. Oyun içinde FPS değerini, işlemcinin ne kadar çalıştığını, sıcaklığını vs. göstermekte. MSI Afterburner’da FPS değerini görebilmek için ekran kartınızın MSI marka olmasına gerek yok. Yani farklı marka ekran kartlarıyla da FPS değerini görüntüleyebilirsiniz.

fps gösterme programları
Fps Gösterme Programları

MSI Afterburner İndirme Linki: MSI resmi web sitesi üzerinden indir

2-) GeForce Experience

Nvidia tarafından geliştirilmiş olan ve Nvidia ekran kartı kullanan herkesin bilgisayarında bulunması gereken bir program. FPS gösterme seçeneği de mevcut fakat sadece fps değerini görebiliyorsunuz. Ayrıca oyunları ekran kartınıza göre optimize edip en iyi performansı almanıza da yardımcı oluyor.

Fps Gösterme Programları

GeForce Experience İndirme Linki: Nvidia resmi web sitesi üzerinden indir.

3-) Fraps

FPS gösterme programı listemizdeki sıradaki program Fraps ile oyun içinde FPS değerini gösterebilirsiniz. Ayrıca oyun içi video kaydı da yapabilmeniz mümkün. Yani oyun videoları çekiyorsanız Fraps kullanabilirsiniz. Basit ve kullanışlı bir program. Fakat diğer FPS gösterme programları gibi detaylı bir veriye ulaşamıyorsunuz. GeForce Experience programı gibi yalnız FPS değerini görebiliyorsunuz.

Fps Gösterme Programları
Fps Gösterme Programları

Fraps İndirme Linki: Fraps resmi web sitesi üzerinden indir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir