Facebook Sanal Gerçeklik Dünyasını Bir Adım Öteye Taşıyor: Facebook Horizon

Facebook Sanal Gerçeklik Dünyasını Bir Adım Öteye Taşıyor: Facebook Horizon

 Facebook Sanal Gerçeklik Dünyasını Bir Adım Öteye Taşıyor: Facebook Horizon

Mark Zuckerberg, Oculus Connect 6 etkinliğinde Facebook’un yeni Sosyal VR Dünyası Facebook Horizon’u duyurmuştu. Facebook Horizon, bu senenin başında hizmetimize sunuldu.

Facebook Horizon

Oculus Quest ve Rift Platformları’ndan ulaşabileceğimiz program bize Sanal Gerçekliğin doruklarını yaşatmayı planlıyor. Oculus Quest bilgisayar olmaksızın sadece sanal gerçeklik gözlüğü ve kumandası ile istediğiniz her yerde oynama imkanı sunuyor. Oculus Rift ise bilgisayar destekli versiyon olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook Horizon beta sürümüne burdan ulaşabilirsiniz.

Facebook Horizon Hakkında

“Facebook Horizon’a hoş geldiniz. Sürekli keşfedebileceğiniz, yaratabileceğiniz, oyun oynayabileceğiniz bir Sanal Gerçeklik (VR) dünyası. Karşılaşacağınız olağanüstü deneyimlerin ve maceraların sonu olmadığı bir dünya… İlginç toplulukları keşfedin, bir sanat eserine hayat verin ya da bir takım oluşturup aksiyon dolu oyunlarda rekabet edin. Her türlü araçla ufkunuzu genişletin ya da diğer vatandaşları tanıyın, onların yarattıklarından ilham alın. Sadece yeni bir dünyayı keşfetmekle kalmayacak, bu dünyanın bir parçası olacaksınız.”

Kullanıcılar, kendi karakterlerini oluşturarak bu dünyaya giriş yapabiliyor. Kullanıcıların, oluşturacağı karakterlerin bacakları olmayacak bir tasarıma sahip değil ve Yaratılan karakter ile şehir meydanı gibi başka kullanıcıların olduğu alanlara geçmek için portallar kullanıyoruz. İnsanlar sosyalleşmek için kullanabileceği gibi keşif ve oyun deneyimi içinde kullanabilirler.

Bunların yanında sorularınıza yardımcı olmak ve sanal gerçeklik dünyasında güvenliği sağlamak için Yerliler de size eşlik ediyor. Gittiğiniz Sanal Gerçeklik dünyalarında gezerek size ihtiyaç duyduğunuz her desteği desteği sağlıyorlar. Ve Sanal Gerçeklik dünyalarında da sosyal medyada olduğu gibi kullanıcıları korumak için engelleme, sessize alma ve şikayet etme imkanları sunuluyor.

Horizon’un mağazasında bulunan oyunlar arasında, kullanıcıların birbiri ile mücadele edeceği “çok oyunculu hava deneyimi” Wing Strikes bulunuyor. World Builder’de bulunan araçları kullanarak kullanıcılar kendi deneyimlerini yaratabiliyor.

Facebook Horizon

Facebook’un farklı sosyal uygulamalar ile oyunlarının yer aldığı önceden de sanal dünyaları vardı. Ve halen de popüler olanları var. Gündelik hayatı taklit eden uzun soluklu çevrimiçi oyunlardan, kurgudan ibaret simülasyon evreninden söz ediyoruz. Öyle bir sanal evren ki istediğiniz kişi olabiliyor, istediğiniz gibi davranıyorsunuz! Gerçek dünyada yapamadıklarımızı yapabilmek, cesaret edemediklerimizi hayata geçirebilmek, gerçek hayattaki sorumluluklardan kısa bir süreliğine de olsa kaçmak, stres atmak bunları Horizon ile gerçekleştirebiliyoruz

Facebook Horizon Fragmanı :

Artırılmış Gerçeklik uygulamaları hakkında yazımız dikkatinizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir