Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar 2

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar 2

 Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar 2

Eski ya da donanımları yetersiz bir bilgisayarız var ve vakit geçirmek için oyun oynamak mı istiyorsunuz. İşte size önerebileceğimiz Düşük sistem gereksinimli oyunlardan bir kısmı. Eğlenceli ve kaliteli zaman öldürebilmeniz için sıraladık.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Conflict: Desert Storm

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Conflict: Desert Storm

Pivotal games tarafından 2002 yılında piyasaya çıkan bu eski oyun, serinin ilk oyunudur. TPS tarzında olan oyun alışılagelmemi oyun mekanikleri ve oyun mantığı ile dikkat çekmekte.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Conflict: Desert Storm

4 kişilik bir timi yönettiğiniz bu oyunda timdeki her bir karakteri ayrı ayrı kontrol edebilir ya da herhangi birini kontrol ederken “atış serbest”, “takip et”, “yerinde kal” ya da “Bu konuma git” gibi komutları diğer tim üyelerine belirli tuş kombinasyonları ile verebilirsiniz. Ayrıca her bir tim üyesi farklı uzmanlık alanlarına sahip. Timde bir tim komutanı, bir keskin nişancı, bir ağır makinalı ve anti-tank uzmanı ve son olarak bir yıkım uzmanı mevcut.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Conflict: Desert Storm

Oyunda takım üyelerinden biri fazla hasar alıp can barı boşaldığında ağır yaralı olarak yere yığılır ve eğer zamanında müdahale ederseniz sağlık kiti ile takım arkadaşınızı tekrardan ayağa kaldırabilirsiniz. Oyunun geniş kapsamlı bir envanter sistemi olmakla birlikte cephane türü bakımından zengin bir içeriği vardır. Taarruz tüfekleri, keskin nişancı tüfekleri, hafif ve ağır makineli tüfekler, anti-tank silahları (RPG, LAW vs…), el bombası, sis bombası, gece görüş kamerası, c4 patlayıcı ve mayınlar kullanılabilmektedir.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Conflict: Desert Storm

Hikaye bakımından Körfez Savaşı’nın anlatıldığı bu oyun tahmin edeceğiniz üzere yanlı bir anlatıma sahip olsa da oynaması zevkli bir oyun. Grafik kalitesi, oyunun çıktığı dönemin şartlarına göre iyi olsa da elbette günümüz oyunlarının yanında çok kötü kalabilir. Ancak günümüz bilgisayarları arasından en kötüsü dahi oyunu açabilir. Ayrıca ilk oyun ile birlikte toplamda 5 seriden oluşmakta ve seri ilerledikçe görüntü kalitesi ve mekanikler daha oturaklı hale getirilmiştir.

Oyun serisi:

  • Conflict: Desert Storm
  • Conflict: Desert Storm 2
  • Conflict: Vietnam (Farklı bir tim var)
  • Conflict: Global Storm (Co-op oynama seçeneği mevcut)
  • Conflict: Denied Ops

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Shoppe Keep

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Shoppe Keep

Esnaflık hayalleri olanlar için şirin bir oyun. Düşük sistem gereksinimli oyunlar kategorisinde değerlendirilen oyunlardan. Adventure oyunlar oynadıysanız ve oyun orta çağda geçiyorsa illa ki alışveriş yapmak için gittiğiniz bir demirci, silah ustası ya da pot dükkanı olmuştur. İşte bu oyunda o dükkan sahibi sizsiniz. Oyuna sadece pot standı ve biraz pot alarak başlayıp para kazandıkça dükkanınıza daha yeni itemler getirtip işinizi büyütebildiğiniz tatlı bir oyun.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Shoppe Keep

Dükkanınıza wariorlar, druidler, büyücüler ve assasinler alışveriş yapmak için geliyor. Her bir sınıf için satılabilecek farklı farklı itemler var. Küçük bir pot standından başlayıp içerisinde bir sürü dolap, kocaman masalar bulunan, buharlı bot yardımcılar ve hırsızlık koruması bulunan harika bir dükkana çevirebilirsiniz.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Shoppe Keep

Oyunda hırsızlık ya da dükkanınıza saldıran barbarlarla da mücadele etmeniz gerekecek. Bu yüzden kılıç kullanma ve bazı büyüleri yapma gibi geliştirilebilir yetenekleriniz de oyunda mevcut. Zanaatkar ruhlular için ise gerekli malzemeler tedarik edilerek toptancıdan sipariş edemeyeceğiniz bazı itemleri kendiniz yapmanız da mümkün. Ayrıca içeri fazla müşteri girip çıktığında yerlerin kirlenmesi ve süpürge ile süpürülebilmesi gibi tatlı mekanikler de mevcut.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Shoppe Keep

Oyuna steam platformundan erişminiz mümkün. Ayrıca oyunun co-op oynanılabilen 2. serisi de mevcut.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Mount and Blade: Warband

Kılıç, kalkan ve ok kullanmak, at binmek ve ordu yönetmek gibi mekanikleri bir arada istiyorsanız alın size her yerinden kalite akan Türk yapımı oyun.

Diğer sıraladığımız oyunlara nazaran daha yüksek sistem gerektirse de çok da üst düzey bir sisteme ihtiyacınız yok.

Hikaye tamamen oyuncunun kendi tercihleri üzerinden ilerliyor. Yani sizin yaptığınız her hamle oyunun seyrini değiştiriyor. Bir bakmışsınız bir zindanda esir iken bir de bakmışsınız ki kendi imparatorluğunuzu kurmuş, dünyaya hükmetmeye çalışıyorsunuz.

Oyuna steam üzerinden ulaşabilirsiniz.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar yazı serimizin devamı için takipte kalın.

İlginizi çekebilir: Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir