Dünyanın En Değerli 5 Oyun Firması

Dünyanın En Değerli 5 Oyun Firması

 Dünyanın En Değerli 5 Oyun Firması

Oyun dünyası günden güne gelişmeye devam ederken oyun satışları günden güne kendi kendini katlayarak ilerliyor öyle ki: toplam yıllık gelir bazında film ve müzik endüstrileri ile yarışır hale geldi. Bu yazımızda dünyanın en değerli 5 oyun firmasını tanıtacağız.

Bugünlerde video oyunları dünyanın en karlı medya çeşitlerinden olma yolunda hızla ilerliyor. Video oyunları ile bu oyunları geliştiren stüdyolar bir kimliğe sahiptir ve bizlere kusursuz oyunlar sunmak için çok çalışıyorlar. İşte dünyanın en değerli 5 oyun firması .

5 Electronic Arts

en değerli 5 oyun firması

Electronic Arts, Amerikalı bir video ve bilgisayar oyunu üreticisi ve yayımlayıcısıdır. Fifa,Battlefield ve Need For Speed gibi oyun serilerinden tanıdığımız Electronic Arts, 2005 yılı itibarıyla alanında en büyük şirket unvanına sahiptir ve toplam geliri 2,9 milyar Dolar’ı buluyor.

4 Nintendo

En değerli 5 oyun firması

Nintendo, Japonya menşeili uluslararası bir elektronik şirketidir. Şirket, 23 Eylül 1889’da Japonya’da Fusajiro Yamauchi tarafındankurulduğunda Hanafuda adı verilen oyun kartları üretiyorlardı. Birçok iş denemesinden sonra video oyunu sektörüne girmişlerdir ve şu anda dünyanın en büyük oyun konsolu ve oyun geliştiricisi firmalarından biridir. Ana merkezi Kyoto’dadır.

3 Activision Blizzard

en değerli 5 oyun firması

Activision Anonim Şirketi Fransa kaynaklı bir Amerikalı bilgisayar oyunu geliştiricisi ve yayımcısı, çoğunluğu Fransız Vivendi holding’e aittir. Şirket Call Of Duty gibi oyun serilerinden serilerinden tanınıyor

2 Sony Computer Entertainment

en değerli 5 oyun firması

Sony Interactive Entertainment, video oyunu endüstrisinde çalışan, Sony’ye bağlı şirket. 16 Kasım 1993’te, PlayStation oyun konsollarını üretmek amacıyla Japonya’nın başkenti Tokyo’da kuruldu. God Of War, The Last Of Us, Ghost Of Tsushima oyunlarından tanıdığımız Sony Interactive Entertainment, PlayStation konsollarının üretimi, yazılım ve donanımsal ürünlerin gelişimi gibi görevleri üstlenmektedir.

1 Microsoft Studios

Xbox Game Studios, Windows, Steam, Windows Store ve Windows Phone platformları için oyun üretimi yapan Microsoft’un video oyunu prodüksiyon kanadıdır. 2002 yılında Microsoft Game Studios adıyla kurulmuş, Minecraft , Forza ve Halo oyun serilerinden tanıdığımız şirket Dünyanın en değerli oyun firması olarak sayılıyor.

Toplam 2 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir