Dünyanın En Büyük Oyun Etkinlikleri

Dünyanın En Büyük Oyun Etkinlikleri

 Dünyanın En Büyük Oyun Etkinlikleri

Oyun etkinlikleri son oyun haberlerini , çıkacak yeni oyunları ,oyun demolarını duyurmak için yapılan etkinliklerdir.

Bugünlerde video oyunları dünyanın en karlı medya çeşitlerinden olma yolunda hızla ilerliyor. Bu nedenle dünyanın çeşitli yerlerinde büyük oyun etkinlikleri düzenleniyor. Sizlere bu yazımız Dünyanın en büyük oyun etkinlikleri hakkında olacak.

ELECTRONIC ENTERTAINMENT EXPO (E3)

Dünyanın en büyük oyun etkinlikleri

Electronic Entertainment Expo veya kısaca E3, her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen bir video oyunu fuarıdır. Dünyanın En büyük oyun etkinlikleri sıralamasında başı çeken etkinliğe, oyun sektöründeki ünlü şirketler katılır. Bu firmalar fuarda kendi konferanslarında yeni oyunlar ve konsollar duyururlar. 2006 yılında fuar halka açıkken 2007’de sadece basına özelleştirildi.

En yeni oyunları ve ürünleri ortaya çıkaran dünyanın en büyük şirketlerini çeken etkinlik, 2020 etkinliği 9 – 11 Haziran tarihleri ​​arasında Los Angeles Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

PAX

Dünyanın en büyük oyun etkinlikleri

PAX, Bilgisayar ve video oyunlarını içeren bir dizi oyun kültürü festivalidir. PAX her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde Seattle, Boston, Philadelphia ve San Antonio’da düzenlenmektedir; ve Avustralya’da Melbourne.

GAMESCOM

Dünyanın en büyük oyun etkinlikleri

Gamescom Avrupa’nın en büyük oyun etkinliğidir. Gamescom, Almanya Kuzey Ren-Vestfalya’da bulunan Köln’deki Koelnmesse’de her yıl Ağustos ayında düzenlenen bir video oyun fuarıdır. BIU tarafından organize edilir.

BLIZZCON

Dünyanın en büyük oyun etkinlikleri

BlizzCon, 2015 sonbaharında Anaheim, California’da kuruldu. Blizzard Entertainment tarafından düzenlenen bu oyun kongresi, Warcraft, Overwatch, Diablo, StarCraft, Hearthstone ve Heroes of the Storm gibi popüler franchise’ları hakkındadır.


BlizzCon ayrıca etkinliğin kapanış törenleri sırasında önemli gruplardan bir konsere ev sahipliği yapıyor. BlizzCon’da çalan bazı çarpıcı gruplar arasında Metallica, Linkin Park ve Muse yer alıyor.

Dünyanın en değerli 5 oyun firması hakkında yazımız dikkatinizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir