Bilgisayarı Modem Olarak Kullanma (Windows 10)

Bilgisayarı Modem Olarak Kullanma (Windows 10)

 Bilgisayarı Modem Olarak Kullanma (Windows 10)

Laptop bilgisayarlarda bağlanılan kablolu veya kablosuz ağları dağıtabilme özelliği mevcuttur. Yani elinizdeki laptop bilgisayarı modem olarak kullanmanız da mümkündür. Diyelim ki evinizdeki yahut iş yerinizdeki modem mekanın tüm noktalarına internet dağıtmakta sıkıntılar yaşıyor ve internet wifi belli başlı noktalarda çekmiyor. Bu gibi durumlarda laptopınızı internetin çektiği modeme birazcık uzak bir noktaya konuşlandırıp ya da uzak bir noktada kablolu bağlantı sağladıktan sonra bilgisayarınızı modem olarak kullanma özelliği ile wifi erişim sınırını arttırabilirsiniz.

Karmaşık duran iş aslında gayet basit ve bir kez ufak bir ayarlama yaptıktan sonra bilgisayarı modem olarak kullanma özelliğini ya da bir diğer değişle mobil etkin nokta özelliğini aktif etmeniz sadece birkaç saniye sürecektir.

Bilgisayarı Modem Olarak Kullanma Nasıl Yapılır?

Öncelikle başlat çubuğunun sağ tarafında (ekranın sağ alt tarafında) bulunan araç çubuklarından internet düğmesine tıklayın.

Bilgisayarı modem olarak kullanma işi için ilk iş internet düğmesine tıklanmalı

Daha sonra çıkan pencerede sağ altta bulunan “mobil etkin nokta” butonuna sağ tıklaıp ayarlara gidin düğmesine tıklayın.

Bilgisayarı modem olarak kullanma

Daha sonra açılan pencerede bilgisayarın paylaştığı wifi ağının adı ve şifresi görünecektir. Dilerseniz düzenle diyerek ağ adı ve şifreyi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarı modem olarak kullanma

Ayarlama işi bu kadar şimdi tek yapmanız gereken tekrardan başlat çubuğunun sağındaki internet çubuğuna tekrar tıklamak.

Bilgisayarı modem olarak kullanma

Açılan pencerede “mobil etkin nokta” butonuna sol tıkladığınızda internet paylaşımınız aktif hale gelir ve artık moil yahut wifi bağlantısı sağlayabilen tüm cihazlarla bu ağa (8 cihaz kota dahilinde) bağlanabilirsiniz.

İşinize yarayabilecek bir takım uygulamalara göz atmak isterseniz yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir