2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

 2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar listemizde şuan 6 oyun var. Bunlar ”Vampire: The Masquerade – Swansong | Werewolf the Apocalypse – Earthblood| Ghostwire: Tokyo | Far Cry 6 | Resident Evil 8: Village ve New World. Şimdi çıkacak bu yeni oyunları daha detaylı inceleyelim.

1. Vampire: The Masquerade – Swansong

Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrinde geçen oyun, Big Bad Wolf tarafından geliştirilmiştir ve Fransız oyun şirketi Nacon tarafından yayınlanacaktır.

Microsoft Windows, Nintendo Switch, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One ve Xbox Series One platformlarına uyumlu olan Vampire: The Masquerade – Swansong, oyuncunun çeşitli seçimler yaparak hikayeyi sürdürmesi şeklinde bir düzene sahiptir.

2. Werewolf the Apocalypse – Earthblood

Cynadine tarafından geliştirilip yine Nacon şirketi tarafından yayınlanacak olan Werewolf the Apocalypse – Earthblood, ana karakterin insan ya da kurt haline gelebildiği, tek oyunculu ve Microsoft Windows, Xbox One, Xbox Series X, Playstation 4 ve Playstation 5 platformları ile uyumlu bir rol yapma oyunudur. Çeşitli durumlarda kurt, çeşitli durumlarda ise insan halinde bulunulması gerektiği için oyuncunun dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü kurt ve insan formlarının birbirinden farklı özellikleri vardır. Ayrıca ana karakter, zaman içinde gelişim göstererek daha fazla iş gerçekleştirebilir.

Bu oyun, 2021 yılında çıkacak oyunlardan olan Vampire: The Masquerade – Swansong gibi, “Karanlıklar Dünyası” adı verilen bir kurgusal ortamda geçer. Buradaki vampirler insanlar arasında karışabilirken, kurt adamlar daha çok doğanın korunması ve açgözlü insanlarla mücadele edilmesi gibi amaçlara sahiptirler.  Ana karakter olan “Cahal” da, doğanın kirlenmesine sebep olan, zengin bir şirkete karşı mücadele etmektedir.

3. Ghostwire: Tokyo

Tango Gameworks adlı, Japon bir oyun şirketi tarafından geliştirilip Amerikan oyun yayıncısı Bethesda Softworks şirketi tarafından yayınlanacak olan Ghostwire: Tokyo, hayalet avcılığı gibi sıra dışı bir temaya sahiptir. Başlangıçta sadece Playstation 5 platformuna uyumlu olarak yayınlanacak olan bu tek oyunculu oyun, Tokyo’daki insanların ortadan kaybolmaya başlaması ile beraber ana karakterin bir mücadeleye karar vermesi ile başlar.

Hayaletler tarafından ele geçirilen şehri kurtarmak isteyen ana karakterin çeşitli özel güçleri meydana çıkar ve Uzakdoğu dövüş sanatlarındaki teknikleri bu güçlerle birleştirerek şehirdeki hayaletlerle savaşır. çeşitli görsel efektlerin yoğun olarak kullanılmış olduğu bu oyun da, 2021 yılında çıkacak oyunların pek çoğu gibi bir macera oyunudur.

4. Far Cry 6

Microsoft Windows, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One ve Xbox Series X platformlarına uyumlu olarak 2021 yılında piyasaya çıkacak olan Far Cry 6, birinci şahıs nişancı türündeki oyunlar arasında en iyilerdendir. Tek ve çok oyunculu oynanabilen oyunun geliştiricisi ise Ubisoft Toronto’dur.

Serinin diğer oyunları gibi, doğal bir ada mekanında geçen oyun hikayesi ise güçlü bir diktatöre karşı savaşan gerilla savaşçılarını konu ediniyor. Oyun hikayesinin senaristi olan Navid Khavari ise oyun mekanının ve hikayesinin gerçekçiliğini geliştirmek için uzun bir süre Küba’da bulunarak incelemeler yapmıştır.

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar listemizde şuan 6 oyun var. Bunlar ''Vampire: The Masquerade – Swansong | Werewolf the Apocalypse – Earthblood| Ghostwire: Tokyo | Far Cry 6 | Resident Evil 8: Village ve New World. Şimdi çıkacak bu yeni oyunları daha detaylı inceleyelim.

5. Resident Evil 8: Village

2021 yılında çıkacak oyunlardan bir diğeri de, hayatta kalma türündeki bir korku oyunu olan Resident Evil  8: Village. Capcom şirketi tarafından geliştirilip yayınlanacak olan oyun, Playstation 5 ve Xbox Series X platformları ile uyumlu.

Tek oyunculu oynanabilen oyunun hikayesi, Resident Evil 7: Biohazard oyununun hikayesinden sonra gerçekleşen olayları içeriyor. Issız bir köyde gerçekleşecek olan korku dolu maceralar hakkında detaylı bilgi bulunmuyor.

6. New World

2021 yılında çıkacak oyunlar arasında New World’ün farklı bir yeri vardır. Çünkü savaşmanın yanı sıra, oyunda ilerlemek için gereken malzemelerin toplanması ve çeşitli inşaat ya da üretim çalışmalarının yapılması da gerekmektedir. Ayrıca şunu da demekte fayda var. Oyunun şuan beta sürümü mevcut ve 6-7 ay sonra tamamen sunulması bekleniyor.

Sürükleyici bir çevrimiçi MMORPG oyunu olarak piyasaya sürülecek olan New World’ün hikayesi on yedinci yüzyılda geçmektedir. Amerika kıtasındaki bir bölgeyi kolonileştirmek için mücadele edecek olan oyuncular, bu sırada birbirleriyle çekişmeli bir mücadeleye girecektir.

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar adlı konumuz umarım merakınızı gidermiştir. Sormak istediğiniz soruları aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Xbox Series X/S Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir