2020’nin En Hızlı Web Tarayıcıları

2020’nin En Hızlı Web Tarayıcıları

İnternet aleminde vakit geçirmek için en gerekli olan ihtiyaçlardan biri tarayıcılardır. En hızlı ve doğru olan internet tarayıcısı seçimi internet deneyiminizi büyük oranda etkileyecektir. Günümüzde popüler olarak kullanılan birkaç farklı web tarayıcısı bulunuyor. Bu tarayıcıların tercih edilmesinde ise çeşitli kriterler var. Bu kriterler arasında en öne çıkanı ise hız oluyor. Biz de sizler için en hızlı web tarayıcıları hakkında bir araştırma yapıp sizlere sunduk.

Microsoft Edge

2020'nin En Hızlı Web Tarayıcıları

En hızlı web tarayıcıları arasında başı çektiği düşünülen ve birçok testte kendini kanıtlamış olan Microsoft Edge, son zamanlarda Microsoft tarafından fazlaca reklamları da karşımıza çıkıyor. Kullanıcı deneyimi tarafında da çoğunluk tarafından iyi not almayı başarmıştır. Windows sisteminde kullanılabilecek ideal seçeneklerden biridir.

Google Chrome

2020'nin En Hızlı Web Tarayıcıları

Windows kullanıcıları arasında en yaygın kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome ‘u listemize dahil etmesek olmazdı. Hız ve çoğu açıdan Windows kullanıcıları arasında olan Chrome’un bu listede yerini sarsan tek bir alan var: Bellek kullanımı. Tarayıcı, yüksek RAM kullanımı nedeniyle bazı sistemlerde yavaşlamaya neden olabiliyor.

Opera

Daha giriş ekranında reklam engelleyiciyi açmanıza izin veren Opera, dahili VPN, dijital paralar için kripto cüzdan, koyu mod gibi özelliklerle geliyor. Bununla birlikte oyun tutkunuysanız, Opera yerine oyunculara özel tasarlanan, Twitch ve Razer Chroma desteği sunan ve oyun için en hızlı web tarayıcı olan Opera GX‘i denemenizi tavsiye ediyoruz.

Vivaldi

En hızlı web tarayıcıları

Çok bilinmese de en hızlı web tarayıcıları listesine kendine yer edinebilen Vivaldi, kişiselleştirmeye odaklanıyor. Vivaldi‘nin kullanıcı arayüzünden gezintiye birçok yanını değiştirebiliyorsunuz. Tarayıcı Chromium tabanlı olduğundan, Chrome eklentilerini çalıştırabiliyor ancak görünümü, diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan oldukça farklı.

Mozilla Firefox

Ülkemizde yaygın kullanılan web tarayıcılarından olan Firefox, güvenlik ve gizlilik için en iyi seçeneklerden birisi olarak çoğu kullanıcının gönlünü fethetmiştir. Çok sayıda tarayıcı eklentisi desteklemesi sayesinde önemli bir avantaja sahiptir.

Yorum Yok

Bir Yorum Yaz